reklama

Saxana se vrací. Vyzve Crackmana

Praha - V chystaném pokračování Dívky na koštěti možná ožije i zesnulý Jiří Sovák. Ale určitě se vrátí Petra Černocká s Janem Hrušínským.

"Atraktivní je pro nás žánr pohádkové komedie i technologie, která tu ještě nebyla," říká Helena Uldrichová z Barrandov Studia, pod jehož křídla na poslední chvíli přešel režisér i scenárista Václav Vorlíček od České prdukce.

Pokračování Dívky na koštěti, které se začne natáčet už v březnu, nese název Saxana - veletrh strašidel. Hrdinkou bude holčička Saxanka, dcera původní Saxany alias Petry Černocké. Dívka se dostane do pohádkové říše, kde právě probíhá veletrh strašidel, a musí se utkat s komiksovým padouchem Crackmanem.

Představitelka holčičky se ještě hledá. "Kdybyste někdo měli tip, tak dejte vědět," vyzývá Vorlíček s tím, že by měla být "živel".

"Ale měla by být i pikantní," dodává Petra Černocká, která vzpomíná, jak jí kdysi Vorlíček při natáčení odhaloval nohy. "Pro mnoho chlapců to byl tehdy silný zážitek," usmívá se Černocká.

Černocká s Janem Hrušínským se vrátí jako rodiče Saxanky, převážná většina postav ale bude nová. Z Arabely sem přejde čaroděj Vigo, taktéž v 3D provedení, dočkáme se tedy možná reinkarnace Jiřího Sováka.

Další postavy ztvární Jiřina Bohdalová, Petr Nárožný, Ivana Chýlková a Jiří Lábus. Vrátí se ovšem Jan Kraus, který z ušatého Saxanina nepřítele vyrostl v ředitele blázince. "Polepšil se, vystudoval a je teď psychiatr," říká Vorlíček.

Saxana bude kombinovat hrané scény a skutečné herce s 3D prostředím a animovanými postavami. Animace budou tvořit dokonce šedesát procent filmu. "V evropských poměrech jde o výjimečnou záležitost, díky které diváci uvidí například skutečně zeleného vodníka nebo přesvědčivě bezhlavého rytíře," uvedl Vlastimil Mistrik, artdirector DesignBrosu a spoluscenárista.

"Těším se, i když mám i obavy. Budu režírovat herce, kteří budou mluvit s virtuálními postavami," říká Vorlíček. "Ale triky mě baví, jsem v tomhle hračička," dodává.

Do kin by film Saxana - veletrh strašidel měl vstoupit na jaře 2008.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama