reklama
 

Roman Čabrada

Vrchní soud v Praze ho letos v dubnu poslal na 18,5 roku do vězení za obchod s pervitinem. Už předloni byl odsouzený za vraždu německého starosty.

Délka je souhrnná, zahrnuje trest za vraždu i obchod s drogami. Čabrada ale stráví ve vězení celkem 24 let. K dubnovému trestu se mu totiž připočítává ještě šest let, které si už odpykává za loupež v Německu. Odsouzená byla i Čabradova manželka - dostala tříletý podmíněný trest s pětiletou zkušební dobou s dohledem.

Vrchní soud tak u Čabrady potvrdil rozsudek Krajského soudu v Plzni z loňského roku.

Podle rozsudku Čabrada v letech 2000 a 2001 organizoval dodávky nejméně šesti kilogramů pervitinu do Německa. Obchod
dohodl s německou občankou, která za hranicemi přebírala zásilky a předem poskytovala peníze na výrobu dalších drog. Vzhledem k tomu, že sám přes hranice nemohl kvůli své kriminální minulosti, využíval jako kurýry manželku, své rodiče, ale také sousedy. Jeho otce Václava Čabradu zadrželi celníci 3. ledna 2001 na hranicích i s pervitinem.

Všichni zúčastnění tvrdí, že Čabrada je ke spolupráci nutil výhrůžkami i násilím. "Byla to otřesná svědectví," konstatoval předseda senátu, když popisoval vztahy v rodině. Podle svědků Čabrada rodinu tyranizoval, v záchvatech vzteku její členy napadal a rozbíjel zařízení bytu.

Zemský soud v německém Amberku Čabradu v říjnu 2002 odsoudil za loupež k šesti letům vězení. Trest za přepadení by mu skončil v květnu 2008. Za vraždu starosty Röckingenu Ericha Kundera však dostal dalších 18 let. Kvůli drogám mu tak mohl soud udělit navíc maximálně jeden rok vězení, protože souhrnný trest nemůže být vyšší než 25 let.

"Je to zločinec mezinárodního formátu, který kolem sebe šířil atmosféru strachu," popsal Čabradu obhájce jeho manželky.

Vražda starosty Röckingenu se stala v roce 2002 v Chebu a vzbudila velkou pozornost. Čabradova známá tehdy jako "volavka"
nabídla jednapadesátiletému Němci sex. V bytě, kam ho zavedla, už čekal Čabrada s komplicem. Němce zbili dřevěnými násadami, svázali mu ruce a nohy, škrtili ho kabelem a udusili. Mrtvolu vrazi okradli, zabalili do koberce a zahrabali v lese ve Velkém Luhu na Chebsku.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama