reklama

Róisín Murphy přijíždí pokořit Prahu

Praha - Zpěvačka bývalých Moloko zazpívá ve středu ve Veletržním paláci.

Film Mechanický pomeranč Stanleyho Kubricka se Irkce Róisín Murphyové a Britovi Marku Brydonovi, líbil natolik, že podle legendárního nápoje Moloka pojmenovali svou kapelu.

Debutové album nazvali podle věty, kterou se na jednom večírku Róisín s Markem seznámila: "Do you like my tight sweater?" Oba dva se sblížili i v soukromí, vydali další desky, ovšem při nahrávání poslední "Statues" spolu, podle slov Róisín, přestali spát, a to znamenalo faktický konec Moloka.

Stihli odjet světové turné (zavítali i do Čech na festivalu Go Planet Roxy v Táboře jim vypadla elektřina, zpěvačka se rozplakala, a vyžádala si tak další koncert v Lucerně) a od té doby se neviděli.

Murphyová pak začala natáčet EP desky Sequins, ze kterých vzešlo její debutové album Ruby Blue. Na tom spolupracovala s hudebním všeumělem Matthew Herbertem, který je i členem jejího doprovodného akustického bandu.

Róisín na desce najdeme v trochu jiném rozpoložení, než jaké známe z Moloka. Uvolněnost, ryzost a přece tolik známý chytlavý pop s elektronickými aranžemi á la Mark Brydon, ale přesto originální a plná odéru s nevulgárně a starosvětsky erotickým nádechem.
Róisín Murphy měla původně zpívat ve středu od 20 hodin v Lucerně, ovšem kvůli barážovému utkání české fotbalové reprezentace se akce přesunula na půl jedenáctou večer do kinosálu Veletržního paláce.

Program zahájí ve 20 hodin "dvorní" DJ zpěvačky Kwadjo, po koncertě se za gramofony objeví domácí DJ Cubik.

Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama