reklama

Zázračná holčička: Pětileté převtělení Mozarta?

Emily Bear Prohlédnout galerii
Emily Bear | Foto: Isifa

Emily Bear hraje na klavír od svých tří let a také skládá vlastní hudbu. Ve slavné Carnegie Hall je jako doma. Svým hudebním vystoupením uchvátila dokonce i Bílý dům. Bude z ní supertalentovaný nový Mozart?

Na profesionální dráhu se holčička Emily vydala v pěti letech, tedy podobně jako geniální skladatel Wolfgang Amadeus Mozart, kdy debutovala čtyřicetiminutovým sólovým koncertem obsahujícím klasiku, jazz i její vlastní skladby. Sklidila obrovský aplaus.

sedmi letech poprvé vystoupila s klasickým velkým orchestrem za zády, kdy zahrála Mozartův klavírní koncert č. 23. Zahraniční premiéru klasické hudby měla na hudebním festivalu v italské Umbrii a v Číně, jako jazzmanka schopná neuvěřitelné improvizace se bezchybně předvedla na festivalech ve Švýcarsku a ve Španělsku.

Emily Bear vystoupila na koncertu v Bílém domě, kde hrála pro prezidenta Bushe, jeho manželku a čtyři stovky dalších hostů. Coby devítiletá měla poprvé vlastní koncert v Carnegie Hall. Na prkna jeviště slavné hudební síně se vrátila ještě dvakrát.

Emily je mediální hvězdou mnoha show a charitativních koncertů, kde se potkává s celebritami, jako jsou Jennifer Lopez, Warren Beatty, Annette Benning, Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis nebo Morgan Freeman.

Dnes je Emily deset let a spolu s dvakrát staršími spolužáky začíná studovat Hudební institut v Chicagu. Vypadá to, že se sám slavný Wolfgang Amadeus vrátil v osobě malé americké školačky...

zdroj: emilybear.com

Jak malá Emily hraje, se živě můžete podívat zde:


 
zdroj: youtube.com

reklama
reklama
reklama