reklama
 

Vylepšete si vztahy s blízkými hned teď: Vyzkoušejte cvičení, které dokáže divy

Koho by občas netrápilo dusno doma? Za nepříjemnou atmosférou nestojí často naše nemožné okolí, ale nahromaděný stres, který neumíme odbourat.

Foto: Shutterstock

Začněme s empatií- představte si, že i pro vašeho partnera, děti či rodiče může být někdy složité s vámi komunikovat. Zatímco na kolegy si nedovolíme vychrstnout negativní emoce, v rámci rodiny se často nijak nežinýrujeme.

Jak vyjít ven z bludného kruhu?

Poslouchejte občas, jak se svými blizkými mluvíte. Stěžujete si, že vaše druhá polovička není dost samostatná, rozhodná a musíte jí o všechno prosit? Možná je na vině také to, že s manželem či manželkou nekomunikujete jako s dospělým člověkem, ale jako s dítětem. Mějte na paměti, že způsob, jakým tvoříme partnerské vztahy vychází z našeho raného dětství. Nyní jsme ale dospělí a je na nás si uvědomit, že u druhého člověka nemáme hledat to, co nám měli poskytnout rodiče. Vztahy potřebují svobodu a možnost dýchat, nikoliv kontrolu, žárlivost a shazování. Agresoři v mezilidských vztazích často dosáhnou svého, ale je to trpké vítězství. Druhá strana jim totiž nevyhoví z lásky, ale ze strachu. Snažte naplňovat především svoje potřeby, nečekat, že člověk po vašem boku bude jasnovidec, který je všechny uhodne.

Přijměte, že druhé nemůžete kontrolovat

Kdyby se tak ostatní chovali podle našich představ, vše by bylo ideální. Tohle si myslí většina z nás, ale je to naprostá iluze a dětské přání. Místo toho, abychom se snažili napasovat okolí do svých škatulek, dejme jim i sobě volnost. Kolegyně je protivná, ale nenechá vás na holičkách, kamarádka chodí věčně pozdě, ale pobavíte se s ní víc než s kýmkoliv jiným. Všichni mají svoje světlé a stinné stránky, důležité je naučit se je akceptovat. V případě, že pro vás blízký člověk představuje soubor vlastností, které přijmout nedokážete, nezbývá nic jiného, než ze vztahu odejít.

Poslouchat, poslouchat poslouchat

Tahle mantra se vyplatí ve vztahu k dětem i komukoliv jinému. Když vám dotyčný něco vypráví, vypněte v hlavě své odpovědi a soustřeďte se pouze na to, co vám říká. Uvidíte, že z takového rozhovoru budou těžit obě strany.

Dcera Madonny se při natáčení reklamy svlékla donaha. Klip propaguje rozmanitost | Video: Desigual
reklama
reklama
reklama