reklama
 

5 tipů, jak z dcery vychovat silnou a sebevědomou ženu

Každá matka chce, aby její dcera byla tou nejlepší. Nedocílíte toho ale dalšími kurzy baletu nebo angličtiny, ale časem, který jí věnujete.

Foto: Shutterstock

Vztah k dceři začíná samozřejmě u toho, jaký máte samy se svou matkou. Ne vždy ale máme čas a chuť složitě analyzovat svou minulost. Je důležité, abyste pochopily, kdy do své ratolesti přenášíte vlastní komplexy a bolístky. Nesnažte se na malé nevinné bytosti kompenzovat své šrámy.

Chcete, aby z vaší dcery vyrostla silná, sebevědomá žena, která bude psychicky odolná? Pak se inspirujte následujícími tipy.

Naučte jí lásce ke knihám

Je úplně jedno, jakou profesní dráhu si vybere. Četba stírá hranice mezi tím, zda máte hodně peněz, nebo málo, umožní totiž výlet do fantazie. Je klíčem k pochopení světa, rozvíjí mysl a trénuje ji. Když vás dcera často uvidí číst, bude pro ní přirozené to napodobovat. Můžete mít rituál, kdy spolu půjdete vybrat novou knihu, zajdete do knihovny, vyrazíte na film podle její oblíbené knihy a podobně.

Snažte se, aby byla rychle nezávislá

Je důležité, aby rychle poznala, kdo doopravdy je a byla věrná svým zásadám. Nedělala něco jen proto, aby vás potěšila. Protože pak se nebude chtít zavděčit špatné partě, kamarádce, co ji bude využívat nebo partnerovi, který se k ní bude chovat dobře.

Poskytněte jí dobré vzdělání

Tím není myšleno drahé soukromé školy nebo záplava kroužků. Ani to, že nutně musí jít studovat. Kvalitní vzdělání je to, co bude rozvíjet její schopnosti, s učiteli, kteří v ní uvidí potenciál a povedou ji k tomu, aby ho naplnila. Sami asi víte, jaké zlo mohou na dětech napáchat frustrovaní, nespokojení pedagogové, co od útlého dětství školáky ponižují. Uchraňte ji od toho, ale zároveň dceři vysvětlete důležitost poznání.

Vysvětlete ji, že dokonalí partneři neexistují

Ženy, které hledají prince na bílém koni a chtějí, aby jim jejich vyvolený splnil všechna přání, nebývají ve vztazích spokojené. Naučte svou dceru, že nejdůležitější vztah, který v životě má, je ten k sobě.

Dodávejte ji odvahu

Podporujte ji, aby se snažila překonávat svůj vlastní stín. Motivujte ji k tomu, aby zkoušela nové věci a vytrvala, když se jí něco nepovede. Inspirujte ji k tomu, že není ostuda upadnout, ale nepokračovat dál.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama