reklama

Video: Pediatr ukazuje, jak spolehlivě utišit miminko

Americký pediatr vyvinul zvláštní metodu, jak spolehlivě utišit plačící miminko. Nazývá ji The Hold, neboli Úchop.

Foto: Thinkstock

Dr. Robert Hamilton, pediatr z americké Santa Moniky, vyvinul zvláštní metodu, jak utišit plačící miminko. Nazývá ji The Hold, neboli Úchop.

Cílem bylo utišit děti při návštěvách v ordinaci. Pokud budete mít cestu do USA, stavte se u něj, nabízí rodičům, že je to naučí! Zájem je veliký. Za dva týdny zhlédlo jeho návodné video více než 14 milionů diváků.

Jak se tiší miminka v USA

Jak to funguje? Jednou rukou uchopíte plačící miminko za zadeček, druhou mu chytnete obě ručičky a přitlačíte je k hrudníku. Zároveň mu touto rukou podepřete bradičku. Dítě musí být nakloněno v úhlu 45 stupňů. Pak už stačí jen mírně zakolíbat. A je po pláči...

Doporučujeme: Necháváte miminko vyplakat? Ubližujete mu!

Metoda je vhodná na děti ve věku do čtvrt roku. Pak jsou už příliš těžké a velké, nevejdou se do dlaně. Na malá miminka ovšem trik opravdu zabírá.

Podívejte se na video, jak to Dr. Hamilton dělá:

Ale pozor! Pokud dítě plakat nepřestane, má k tomu nejspíš vážný důvod. V tom případě byste měli začít pátrat po příčinách. Může ho něco bolet nebo mít hlad.

Jak se tiší miminka v Rusku

U tohoto ruského lékaře neznáme jméno, ale klidně by se mohl jmenovat třeba doktor Herodes. Vlastně si nejsme jisti, zda jde o skutečné lékaře, nebo jen o žert. Zkušený hmat, kterým muž v závěru miminko okamžitě uklidní, nás mate. Vypadá totiž úplně stejně, jako Hamiltonův úchop.

Přesvědčte se sami. Pozor, video jen pro silné povahy!

Je to žert, nebo drsná skutečnost? Co myslíte?

Diskutovat o tom můžete pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Lékařka radí: Jak na záchvaty dětského vzteku

Táta spočítal, jaké škody způsobil malý syn: 250 000 Kč

3 základní chyby při domácím barvení vlasů

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama