reklama

Šílená prvorodička: měsíc do porodu, nemá ani postýlku!

Naše redakční kamarádka, nastávající maminka Karla, povoláním vrcholová manažerka, čeká své první miminko. Ve svých 37 letech se na něj moc těší, ale přesto jí stále nějak nedochází, že je těhotná. Pomozte jí!

Foto: Profimedia.cz

Naše redakční kamarádka, nastávající maminka Karla, povoláním vrcholová manažerka, čeká své první miminko. Ve svých 37 letech se na něj moc těší, ale přesto jí stále nějak nedochází, že je těhotná.

Karla totiž prožívá naprosto bezproblémové těhotenství - tedy kromě toho, že se v prvním trimestru pozvracela u klienta na schůzce... Pak ale vše odeznělo a trápí ji jen jediná věc. „Občas ze mě vycházejí zvláštní zvuky,  jak už mám v břiše plno, povede si mi někdy si omylem odříhnout. A to zrovna  na veřejnosti,  když chci promluvit - třeba v samoobsluze nebo na poště," stěžuje si s humorem.

Ignoruje vlastní těhotenství

Jinak je to ovšem velmi netypická maminka. „Dalo by se říci, že dosáhla naprostého vrcholu ignorance vlastního těhotenství," tvrdí její kamarádky. Jako praktická žena rozhodně nehodlá nakupovat žádné zbytečnosti! „Oblečení vůbec neřeším," říká. „Luxusní móda pro nastávající maminky? Škoda peněz! Nekoupila jsem si ani těhotenské kalhoty, škrtily mě v pase. Celé těhotenství jsem strávila v elasťákách a několika velkých tričkách z H&M. A rozhodně odmítám kupovat za drahé peníze bundu jako pro slona, místo ní si omotávám břicho plédem a kolem krku nosím dvě až tři velké šály."

Podobně velkoryse přistupuje Karla i k vybavení pro miminko. Momentálně je vyzbrojena jedním bodíčkem z New Yorku a jedněmi ponožkami z Paříže - darem od kamarádek. Ještě ani neví, kam dá postýlku, natož aby ji měla koupenou. „Možná do kuchyně, tam je asi nejvíc místa. A přebalovací pult přijde na pračku," krčí rameny.

Je fakt nemožná…

Tento víkend se Karla konečně pokusila začíst do internetu, aby se vybavila alespoň dobrými radami. Při výrazech „mimísek" či „my kakáme", kdy je v pluralu majesticus zahrnuta i maminka, však diskuzi vypnula. Je to s ní prostě těžké…

A jak se jí blíží termín porodu, začínáme být místo ní nervózní my! Vůbec není vyloučeno, že povedená nastávající maminka nebude mít do porodnice ani dupačky… Tak jsme se rozhodli, že jí poradíme. Bohužel v naší redakci není žádná čerstvá maminka a ani jedno malé miminko. Ale vy všechno víte. A holky si přeci mají pomáhat! Napište nám, protože pro Karlu chceme čerstvé příklady ověřené praxí. Je to totiž úžasná žena a bude z ní skvělá matka!

  • Co považujete za základní vybavení pro miminko na doma?
  • Co by si Karla měla vzít do porodnice?
  • Jaký kočárek a jakou postýlku byste doporučily?
  • Kdy je opravdu poslední rozumná chvíle začít nakupovat?

Poraďte Karle a získejte CD s krásnou vánoční hudbou!

Máte své zkušenosti, dobré rady a skvělé tipy? Poraďte naší nemožné, ale jinak bezvadné kamarádce Karle a podělte se s ní i s ostatními o své postřehy pro nastávající a novopečené maminky. Psát nám můžete buď do redakčního mailu [email protected], nebo do diskuze pod článkem. A my nejzajímavější příspěvky od tří z vás odměníme krásným dárkem, vánočním albem Christmas Symphony od skupiny Inflagranti.

Toto nové album slibuje nejen největší koncentraci světoznámých vánočních melodií na jednom CD, ale také jejich neotřelé pojetí. Tradiční koleda Tichá noc, jež je po staletí zpívána po celém světě, ohromuje jako velkolepé symfonické Bolero, notoricky známé Jingle Bells jsou coby latino k nepoznání a Bachova barokní Ave Maria se vlní v odlehčeném jazzu. Jazzovým aranžmá překvapuje i klasika Holly Night či Albinoniho Adagio a klasické Adeste fideles. V dvanáctce vánočních skladeb nechybí ani novodobé hity, moderní aranžmá dostaly například  Hallelujah od Leonarda Cohena, Prayer od Celine Dion, All I Want Is Christmas od Mariah Carey nebo Happy Xmass od Johna Lennona.

Kdo je Inflagranti?

Smyčcové dívčí trio, jemuž není nic svaté. Skladby velikánů klasické hudby Bacha nebo Vivaldiho přetvořilo na předchozích dvou albech tak, že zněly, jako by byly napsány pro rockový či taneční festival, naopak slavné hity Metallicy, Beatles nebo Queen představily v úpravě pro filharmonickou síň. Nyní si trojice talentovaných hudebnic troufá se svými elektrickými smyčci na největší vánoční hity. „Všechny tři máme moc rády Vánoce, hlavně náladu s nimi spojenou. Chtěly jsme ke kouzlu Vánoc také přispět hudbou. I když písně nejsou naše, snažily jsme se v aranžích najít nový pohled na vánoční tradicionály, poskládat je zase trochu jinak, a přesto jim udržet  vánoční pohodu. Snad se nám to povedlo," říká Markéta Muzikářová, houslistka a zakladatelka tria.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama