reklama

Pohádková krása: podívejte se na kostýmy z Malé mořské víly!

Prohlédnout galerii
Foto: fdb.cz

Návrhy kostýmů z pohádky Malá mořská víla nebo z pokračování legendárního seriálu Arabela se vrací budou k vidění v pražské Galerii AzeReT. Výstavu připravila autorka kostýmů Šárka Hejnová.

Ve středu 21. prosince se uskuteční komentovaná prohlídka přímo s autorkou. ,,Tvorba kostýmů je vždy týmová práce, která vychází z hlavního sdělení filmu nebo inscenace. Důležitá je koncepce režiséra, scény a herci," vysvětluje výtvarnice, která představí komorní retrospektivu svojí tvorby od poloviny sedmdesátých let do současnosti.

Šárka Hejnová spolupracovala kromě Karla Kachyni a Václava Vorlíčka také s Jindřichem Polákem na známém seriálu pro děti Chobotnice z druhého patra. Podepsána je i pod půvabným snímkem Věry Šímové-Plívové Krakonoš a lyžníci. Se svým otcem, Josefem Svobodou, se podílela i na divadelní tvorbě, stejně jako s Miroslavem Macháčkem nebo Evaldem Schormem. V zahraničí pak navrhovala kostýmy pro Operu v Sydney. Působila také v New Yorku, Paříži, Ženevě, Vídni, Bruselu nebo Veroně. Na některé z jejích kostýmů se můžete podívat v naší galerii.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama