reklama

Jakou autosedačku pro vaše dítě? Nejbezpečnější

Vybíráte pro vaše dítě autosedačku? Přinášíme vám výběr z recenzí na tři nejoblíbenější a nejbezpečnější

Kateřina Kristelová s dcerou Claudií
Kateřina Kristelová s dcerou Claudií | Foto: Malvík

Vybíráte pro vaše dítě autosedačku? Přinášíme vám výběr z recenzích tří nejpopulárnějších autosedaček v českých e-shopech.

Nejoblíbenější autosedačkou je podle známého portálu Heureka.cz Römer King plus Billy 2011. Autosedačka je pro děti od osmi do 18 kilogramů. Má integrovanou opěrka hlavy se snadnou změnou výšky ramenních pásů až na sedm variant, snadné sundání potahů z autosedačky, lehce pratelné potahové materiály, možnost snadného nastavení čtyř pozic ke spaní vašeho dítěte. Zákazníci v recenzích oceňují polohovatelnost, pratelný potah, odolný materiál, snadnou manipulaci při instalaci i při upevnění dítěte, hezký design nebo pohodlí pro dítě.

Mezi negativa výrobku patří podle zákazníků, nemožnost vytočit jí do strany při usazování dítěte. Sedačka nemá držadlo, za které by ji člověk přenesl. Jinak je autosedačka hodnocena velice kladně. Pořídíte ji za cca čtyři tisíce korun.

 

Druhou nejoblíbenější autosedačkou na Heurece je Caretero Spider - lehká a praktická autosedačka určena pro váhovou kategorii devět až 36 kilogramů. Autosedačka má výškově nastavitelnou hlavovou opěrku, pětibodové bezpečnostní pásy, oddělitelnou zádovou část, sundavatelný potah a loketní podpěrky. Bezpečnostní pásy jsou vybaveny měkkými chrániči s protiskluzovou vrstvou. Pásy jsou regulovatelné, je možno je demontovat a používat pásy vozidla. Opěradlo je možno oddělit a používat pouze podsedák. Pořídíte ji od 1190 korun. Zákazníci, kteří sedačku koupili na ni oceňují, že je dostatečně prostorná, nikde dítě netlačí,  když dítě usne dá se trochu napolohovat, tak že hlavička nepadá, jednoduché upínání do bezpečnostního pásu.

Negativem autosedačky je, že popruhy jsou dle zkušeností zákazníků tenčí, takže se hodně kroutí a přetáčejí.

 

Třetí nejoblíbenější je sedačka BeLine SP Ferrari pro děti od devíti do 36 kilogramů. Má pětibodový nastavitelná  bezpečnostní pás,  odnímatelný a čistitelný potah, polstrování popruhů, opěrky rukou, zlepšené postranní zabezpečení, měkčí potah pro větší komfort a výškově nastavitelná opěrka hlavy. Ceny začínají na 1450 korunách. Zákazníci v recenzích vyzdvihují její hezký design, bezpečnost, upozorněni na případné rozepnutí pasu, snadnou manipulaci nebo velmi dobrou opěrku hlavy.

Mezi nedostatky produktu podle recenzí patří dvoudílné sestavení výrobku, složitý popis ukotvení sedačky v autě, krátké pásy a nedostatečná polohovatelnost. 

V polské televizi podpořila LGBT: Nečekala jsem, že by to někoho mohlo stát místo | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama