reklama

Bohatý, nebo šťastný? Tati, chci být jako ty!

Děti jsou naše zrcadlo. Mnohdy je to zrcadlo krutě pravdivé a nutí nás klást si otázky na tělo: Jsem úspěšný a bohatý? Jak moc jsou pro mě důležité peníze? Žiji opravdu dobrý život? Nepřicházím o něco důležitého?

Otec a syn
Otec a syn | Foto: Profimedia.cz

Děti jsou naše zrcadlo. Mnohdy je to zrcadlo krutě pravdivé a nutí nás klást si otázky na tělo: Jsem úspěšný a bohatý? Jak moc jsou pro mě důležité peníze? Žiji opravdu dobrý život? Nepřicházím o něco důležitého?

Naše "zrcadlo" o nich přemýšlí také. Vidí starosti, vrásky, nevrlost, bezohlednost i únavu dospělých. Trpí nedostatkem společného času a vlídnosti. A možná nám jednou vrátí stejnou mincí… Co myslíte, bude chlapec, na kterého si táta našel jen pár minut v týdnu, navštěvovat každý víkend stařičkého otce v domově důchodců?

Tati, jak můžu být takový jako ty?

Můj bývalý šéf, šikovný to čtyřicátník, měl v telefonu soukromá čísla na většinu vrcholových manažerů v Čechách. Psalo se o něm v tisku, trénoval na maraton a šplhal po kariérním žebříku do nebe. Pak se nečekaně rozhodl dát si na nějakou dobu pauzu. Věnoval se rodině a za firmu kopal už jen čestně. A právě při jedné čestné prezentaci se najednou chytil za srdce, zalapal po dechu a... Přežil. Tentokrát ještě infarkt nedostal. Jeho tříletý syn - říkejme mu třeba Dan - měl štěstí. Stále má tátu, od kterého se může učit. A co ho vlastně takový táta naučí?

To víš, Dane, musíš se hodně snažit. Teď jsme ti zaplatili Montesorri školku. My na tebe nemáme tolik času, ale ve školce se ti budou věnovat a naučí tě, jak si správně hrát. Pak půjdeš do školy. Jsi po mně velmi šikovný, takže číst a psát se naučíš cobydup. Vyberu pro tebe takovou sportovní aktivitu, ve které se můžeš opravdu předvést. Začneme nějakým bojovým uměním, to dělá opravdového muže. A jestli hodně vyrosteš, můžeš od desíti let hrát basket. Budeš se líbit holkám, ale na těch tolik nezáleží, věř mi. Vždycky jich budeš mít tolik, kolik budeš chtít.

Takže místo běhání za holkama můžeš tvrdě studovat. Až půjdou tví kamarádi do hospody, můžeme si spolu ukázat, jak fungují finanční trhy. A až odmaturuješ, vydáš se do světa. Čeká tě Londýn, Boston nebo Šanghaj. Zaplatíme ti studium na některé z prestižních univerzit. Tam ti ukážou, jak přemýšlet o světě. Začneš tam i pracovat, aby ses dozvěděl, jaké to je vydělávat vlastní peníze.

Cena za úspěch

Během studií potkáš stálou přítelkyni. A až dostuduješ, najdeš si prestižní práci. Oženíš se s přítelkyní, aby tě neopustila, až budeš příštích pár  let pracovat od rána do noci. V práci pak zjistíš, že ve skutečnosti je všechno jenom o tvé cílevědomosti. Cokoliv děláš, s kýmkoliv mluvíš, musíš si být vědom toho, že chceš jednou být takový úspěšný chlap jako já. Lidem nezáleží vždy na tom, jestli slyší pravdu. Důležitější je přesvědčit je, že to, co říkáš, pravda je. To také zvládneš, neboj.

Pamatuj si, že být cílevědomý znamená zbavit se všech překážek, které vedou k cíli. Když ti někdo skočí do cesty, zkus ho objet. Pokud to nepůjde, pamatuj na svůj cíl! Po pár letech tě žena opustí, na to se připrav. Alespoň budeš mít konečně čas sám na sebe, můžeš se vrátit ke sportování nebo třeba začít trénovat na maraton. V tu chvíli začneš být jako já. Úspěšný, šťastný, ve výborné kondici. Lidé tě budou obdivovat, protože budeš ztělesněním kariérního vrcholu. A ještě k tomu budeš sympaťák po mně...

Tati, a můžu radši být jako maminka?

zdroj: freshforlife.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Co by se stalo, kdyby Ježíš přišel na svět v ČR 2014?

Marie Kyselková: Těžký život princezny se zlatou hvězdou

Chcete žít v cizině? V těchto zemích vám bude nejlíp

Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama