reklama

Bohatneme: středoškoláci jezdí do školy vlastním autem!

Každý dvacátý středoškolák v ČR dojíždí do školy svým vlastním vozem. Více než dvě třetiny z nich mají k dispozici svůj notebook. A mobily? Ty už patří ke standardu žáků základních škol.

Mladá řidička
Mladá řidička | Foto: Profimedia.cz

Každý dvacátý středoškolák v ČR dojíždí do školy vlastním vozem. Více než dvě třetiny z nich mají k dispozici svůj notebook. A mobily? Ty už patří ke standardu žáků základních škol.

Vyplynulo to z průzkumu, který mezi svými uživateli uspořádal portál sousedé.cz, specializovaný na aplikace zprostředkovávající komunikaci členů společenství jednotek. Průzkum zjišťoval na začátku nového školního roku také další podmínky, jež svým potomkům rodiče poskytují.

Auta

Více než čtvrtina školáků se podle výsledků průzkumu musí do školy dopravovat na vzdálenost delší než 5 kilometrů. Středoškoláci jsou na tom pochopitelně ještě hůř, ale někteří z nich si rozhodně stýskat nemusí - každý dvacátý totiž do školy jezdí vlastním autem…

Notebooky

Více než dvě třetiny českých školáků mají k dispozici svůj notebook a zhruba každý dvacátý z nich ho dokonce nosí do školy. Podobný přístup k vlastnímu počítači mají i studenti středních škol. Ve škole ho používá alespoň jeden z deseti českých středoškoláků.

Mobily

S mobilními telefony se děti seznamují už v raném věku. Přibližně tři pětiny školáků ZŠ už mají svůj. S vlastnictvím mobilního telefonu jsou na tom žáci základních škol podobně jako s vlastním dětským pokojem - okolo 60 % z nich nemusí soukromý prostor sdílet se sourozencem, ať už proto, že jsou jedináčci, nebo mají k dispozici svou místnost.

Svačiny

Průzkum zjišťoval také způsoby obstarávání svačin a dodržování pitného režimu. Zatímco devíti z deseti školáků připravují jídlo do školy rodiče a zbytek si ji kupuje, třetina středoškoláků si při přípravě vystačí sama. O něco větší počet studentů se ale v této věci spoléhá na rodiče. Školní obědy pak využívá drtivá většina všech školáků i studentů.

zdroj: sousedé.cz

Evropské dotace půjdou na vědu a moderní technologie | Video: Petr Šoukal
reklama
reklama
reklama