reklama

Rodina je základ státu

Třináctého října 2011 vstupuje do českých kin nová road movie režiséra Roberta Sedláčka. V hlavních rolích se objeví filmoví i divadelní (a Sedláčkovi téměř dvorní) herci Igor Chmela a Eva Vrbková. Dále například Simona Babčáková, Marek Taclík nebo Jan Budař. Spoluautorkou filmové hudby je Lenka Dusilová, která složila a nazpívala ústřední píseň snímku nazvanou Smiluje.

"Děj filmu vypovídá o tom, co lze obětovat ve veřejné sféře, abychom si zajistili své soukromí, stejně jako o odpovědnosti, kterou musíme přijímat ke svým činům," nastiňuje hlavní myšlenku svého nového počinu scénárista a režisér Robert Sedláček. Filmoví diváci se mohou těšit na promyšlenou dějovou linii s gradujícím dramatickým nábojem, přičemž žánrově se Sedláček do jisté míry vrací ke svému hranému debutu, psychologickým Pravidlům lži. Pusťte si trailer k filmu nebo navštivte facebookové stránky filmu.

Mnohovrstevnatý příběh vykresluje zprvu bezproblémový rodinný život, kterým otřesou nepředvídané události. Hlavní postavou je Libor, bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu. Řadu let si spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů, týkající se celého vedení banky.

Natáčení probíhalo na různých místech v okolí Prahy - především v Pyšelích a Černošicích a dále na jihu Moravy, např. v prostředí poutního Velehradu.

Režisér Robert Sedláček debutoval psychologickým thriller Pravidla lží (2006), poté natočil komedii Muži v říji (2009) a Největší z Čechů (2010), který získal Českého lva za nejlepší scénář.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama