reklama

Průzkum: ANO se vyrovnalo ČSSD, komunisté posilují

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Pozice ČSSD a hnutí ANO jsou dva měsíce od voleb do Sněmovny vyrovnané. Podle aktuálního modelu agentury ppm factum by sociální demokraty nyní podpořilo 19,9 procenta a ANO 19,2 procenta voličů.

Při přepočtu na mandáty by na tom bylo ale lépe hnutí ANO, které by zřejmě obsadilo 48 poslaneckých křesel. ČSSD by jich měla o jedno méně. Do Sněmovny by se ještě dostaly KSČM, TOP 09, KDU-ČSL, ODS a Úsvit přímé demokracie.

Komunisty by volilo 17,1 procenta lidí, a v dolní parlamentní komoře by tak pravděpodobně obsadili 41 křesel. Jako jediní si tedy oproti říjnovým volbám ještě přilepšili. TOP 09 by měla 29 mandátů za 12,5 procenta hlasů. Lidovci by z voleb odešli se ziskem 6,9 procenta hlasů a 14 mandátů, ODS by měla za 6,7 procenta hlasů deset křesel a Úsvit přímé demokracie za 6,5 procenta hlasů 11 mandátů.

Těsně před vstupem do Sněmovny by se zastavili zelení a pirátská strana, kteří se pohybují v rozmezí čtyř až tří procent. Do Sněmovny by se tak dostaly stejné strany, jako jsou tam nyní.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama