reklama

Prosincové filmové premiéry

Jediná česká prosincová premiéra je zároveň českou premiérou roku. Hrabalova novela Obsluhoval jsem anglického krále konečně spatří světlo světa ve své filmové podobě. Na svědomí ji má český matador Jiří Menzel. Jinak ale distributoři diváky šetří a na svátky chystají převážně nenáročné komedie, jako jsou Miluji tě k sežrání, Prázdniny či My dva a Křen. Do kin jde také animovaný film se zpívajícími tučňáky Happy Feet, nový snímek Sólokapr od Woodyho Allena či velkofilm Eragon, zaměřený především na dětské publikum. Z náročnějších snímků je třeba upozornit především na geniálního Tristrama Shandyho, uvedeného již letos v Karlových Varech.

7. prosince

14. prosince

  • Tristram Shandy - výborný film ve filmu o tom, jak se natáčel snímek podle slavné novely o Tristramu Shandym. Ale také o rivalitě mezi dvěma hlavními hereckými představiteli, o tom, jak se natáčejí filmy, o tom, jak jsou britské komedie neodolatelně vtipné, zábavné a současně inteligentní.

  • Eragon - Po Harrym Potterovi, Pánovi prstenů a Letopisech Narnie přichází další dobrodružné fantasy. Všechno to začalo, když chudý farmářský chlapec Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen... adaptace fantasy bestselleru.

21. prosince

28. prosince

 

PŘEDCHOZÍ PREMIÉRY

 

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama