reklama

Prohlášení policejního prezidenta

Praha - Policejní prezident Vladislav Husák byl přistižen reportéry Mf Dnes při rychlosti až 190 km v hodině. Pod tlakem médií vydal toto prohlášení:

Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Tiskové prohlášení policejního prezidenta

V úterý a ve středu ráno jsem byl cestou do práce sledován redaktory deníku MF Dnes a přistižen při nikoli nevýznamném překročení povolené rychlosti na dálnici i v obci a údajně také při nebezpečném předjíždění.

Mohl bych zpochybňovat průkaznost zveřejněných informací.

Mohl bych se odvolávat na ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, který mi jako policistovi, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů, poskytuje úlevu z dodržování nejvyšší povolené rychlosti.

Mohl bych tvrdit, že jsem překročil rychlost, neboť jsem si všiml, že jsem sledován a cítil jsem se ohrožen.

Nic takového neudělám. Jsem si vědom pochybení a veřejně se za něj omlouvám. Článek zveřejněný v MF Dnes může být podnětem k zahájení správního řízení pro podezření ze spáchání přestupku. Bez ohledu na to, zda se tak stane, či nikoliv, rozhodl jsem se učinit následující:

1. Ještě dnes uložím svůj řidičský průkaz na 3 měsíce u příslušného správního orgánu a po tu dobu nebudu řídit motorová vozidla.
2. Ještě dnes poukáži částku 10 tisíc korun na konto Nadace "Národ dětem", zřízené za účelem humanitní pomoci nemocným dětem hospitalizovaným na Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Praze 5 Motole.

Mrzí mě, co se stalo, a nebude se to opakovat.

plk. Mgr. Vladislav Husák
policejní prezident

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama