reklama

Prohlášení Jiřiny Musílkové

"Chci vám oznámit, že dnes proběhlo jednání správní rady, na kterém neprošel a nebyl úspěšný návrh ze strany zástupců státu na
mé odvolání z funkce ředitelky. K tomuto návrhu nebyly předloženy žádné relevantní důvody.

Na včerejším jednání Poslanecké sněmovny bylo jednoznačně prokázáno, že nucená správa je ve skutečnosti uvalena na mne,
celá záležitost je zpolitizována, personifikována, kriminalizována.

Souběžná kontrola ministerstva zdravotnictví pod přímým dohledem MUDr. Drymla postupuje vůči našim zaměstnancům ve stylu
psychického tlaku, šikany a vyhrožování.

V poslední době je vyvíjen neúměrný tlak již nejen na mne, ale i na mou rodinu a objevují se vážné indicie, které mne vedou k obavám o bezpečnost mých blízkých i moji vlastní. Proto jsem se rozhodla k 1. 1. 2006 vzdát se funkce ředitelky VZP ČR.

Předpokládám, že vzhledem k učiněným příslibům ze strany premiéra a ministra zdravotnictví a vzhledem k faktům uvedeným v rozkladu proti zavedení nucené správy podaném pojišťovnou, které svědčí o neoprávněnosti nucené správy, bude tato co nejdříve zrušena.

Svým krokem chci vytvořit podmínky pro práci desítek špičkových pracovníků a jedinečných odborníků v celé pojišťovně, kteří jsou ze strany našeho bývalého kolegy, dnes nuceného správce, a jeho přizvaných pomocníků dostáváni do situací, které jim znemožňují řádně vykonávat své funkce. Věřím, že můj krok to změní.

Věřím také, že chystaná vyšetřovací parlamentní komise ukáže na skutečné příčiny problémů v systému zdravotního pojištění v České republice a jejich dopady na hospodaření VZP ČR. Této komisi jsem připravena být plně k nápomoci k osvětlení všech souvislostí. Doufám, že vyšetřovací komise současně posoudí zákonnost průběhu provedení nucené správy a s ní probíhající kontroly."

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama