reklama

Prohlášení ČSSD k případu poslance Petra Wolfa

Sociální demokraté útočí na ODS

Praha - Předseda sociálních demokratů Jiří Paroubek a předseda poslanckého klubu ČSSD sepsali veřejné prohlášení k odchodu poslance Petra Wolfa z klubu ČSSD. Prohlášení uvádíme v plném znění.  

"Poslanec Petr Wolf dnes oznámil předsedovi Poslaneckého klubu ČSSD Michalu Haškovi, že vystupuje z klubu sociálně demokratických poslanců. Podle ČSSD může jít o pokus ODS získat dostatek hlasů v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR pro rozhodnutí o umístění amerického radaru v České republice a pro prosazení zejména asociálních zákonů v oblasti zdravotnictví a dalších oblastech.

Česká sociální demokracie konstatuje, že je to další krok "politického gangsterismu" v režii ODS. Scénář, kterým si ODS prodlužuje čas svého vládnutí, se znovu opakuje. Tímto způsobem získala už ODS hlasy Melčáka a Pohanky při hlasování o důvěře vládě Mirka Topolánka. Zcela stejně postupovala ODS při volbě prezidenta republiky. Za tímto bezprecedentním politickým postupem stojí podle našich informací stále stejní lidé. Jde o pány Šloufa, Dalíka a Machače.

Také postup, který tito lidé blízcí ODS volí, je zcela stejný. Napřed jde o údajný nátlak - v tomto případě o údajné výhružné SMS na adresu „oběti" - v tomto případě poslance Wolfa. Pak dotyčný  na základě této virtuální, respektive zprefabrikované hrozby vystoupí z klubu ČSSD v PSP ČR. Následuje další bod scénáře, tedy přidělení policejní ochranné služby, čímž je poslanec izolován a plně pod kontrolou ministra vnitra a místopředsedy ODS Langera.

ČSSD vzhledem k této situaci vyhlašuje vládě Mirka Topolánka nulovou toleranci v otázkách zásadnějšího charakteru včetně párování poslanců, které ČSSD nebude používat. Ani v době evropského předsednictví nemohou ministři této korupční vlády počítat s jakoukoliv tolerancí ze strany ČSSD, včetně jejich párování.

Ukazuje se, že s ODS nemá už žádný smysl komunikovat v jakýchkoliv politických otázkách. Místo běžné politické kultury a standardní parlamentní diskuse západoevropského typu nastoupila nehorázná politická korupce pod vedením Mirka Topolánka a Marka Dalíka.

ČSSD prohlašuje, že pokud na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny PČR bude odsouhlasena podpora amerického radaru hlasy přeběhlíků, sociální demokracie v případě převzetí vládní odpovědnosti zváží revizi této smlouvy, případně její vypovězení.

Není náhodou, že útok na ČSSD je veden právě v této době, kdy všechny výzkumy veřejného mínění jasně ukazují velký náskok jejích volebních preferencí před ODS a kdy se blíží krajské a senátní volby. ČSSD nemůže akceptovat současný tristní stav politické kultury ODS. Kupovat hlasy přeběhlíků považujeme za skandální a nehodné politického prostředí evropské země.

Za osobní morální selhání bývalých poslanců ČSSD se svým voličům a občanům ČR velmi omlouváme a odnášíme si poučení pro výběr kandidátů pro příští volby."

Jiří Paroubek, předseda ČSSD  Michal Hašek, předseda PK ČSSD

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama