reklama

Profil - Petr Bendl

Kandidát na 1. místopředsedu

Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Profil - Bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl se na pozici 1. místopředsedy rozhodl kandidovat poté, co ODS ztratila pozici krajské jedničky a v čele hejtmanství stanul David Rath.

Bendl nejprve za neúspěch ve volbách kritizoval předsedu strany a premiéra Mirka Topolánka a volal po obměně v čele ODS, ve svých mediálních vystoupeních se stavěl za kandidaturu Topolánkova rivala, pražského primátora Pavla Béma.

Později, i po spekulacích, že mu Topolánek nabídl funkci ministra dopravy, kritiku zmírnil a přestal se v klání Topolánek-Bém angažovat.

On sám změnu postoje nazývá "realistickým zhodnocením současné situace".

"Spekuluje se o tom, že se chci stát ministrem dopravy a že jsem zhodnocení reálné podpory Pavla Béma vyměnil za příslib vládní funkce. Se vší vážností říkám, že je to nesmysl," hájí se Bendl.

Kdo je Petr Bendl?

Narodil se 24. ledna 1966. V letech 1984 až 1989 studoval na Vysoké škole strojní a textilní v Liberci. Po revoluci pracoval krátce jako hasič, od roku 1990 působí v komunální, krajské a celostátní politice.
 
Od roku 1994 byl čtyři roky starostou Kladna, odtud přešel v roce 1998 do Poslanecké sněmovny. Po dvou letech v poslanecké lavici vyhrál krajské volby a po dvě funkční období působil jako hejtman Středočeského kraje.

Místopředsedou ODS je od roku 2002.

Po prohraných volbách v říjnu 2008 nastoupil do rodinné firmy Carollinum, která se specializuje na dovoz luxusních šperků a hodinek.

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama