reklama

Profil - Jiří Janeček

Kandiduje na místopředsedu

Foto: www.jirijanecek.cz

Profil - Místopředsedou ODS se chce stát čerstvý poslanec Jiří Janeček. Pražský radní pro sociální otázky obdržel z krajů jednu nominaci.

Janeček je velkým kritikem stávajícího předsedy strany a premiéra Mirka Topolánka.

"Při čtení našich slibů mrzne úsměv na rtech....Smlouva s voliči se změnila v žloutnoucí cár papíru...Děláme si z lidí legraci," řekl Janeček po prohraných krajských a senátních volbách na adresu premiéra.

"Já ani pořádně nevím, kde se v ODS rodí zásadní politická témata. Je to na výkonné radě? Na úřadu vlády a v sekretariátech našich ministrů? Výsledky se dovídáme až z médií," pustil se do stranického šéfa pražský radní. Vyčetl mu, že s nikým nekonzultuje své postoje k církevním restitucím, uznání Kosova či k vyznamenání bratrů Mašínových.

Bémův stoupenec se shodou okolností dostal ještě blíže okruhu premiérových příznivců. V letošních senátních volbách uspěl poslanec Tomáš Kladívko a musel tak opustit místo ve sněmovně. Vystřídal ho právě nespokojený pražský radní Janeček.

Kdo je Jiří Janeček?

Narodil se 29. prosince 1973. Vysokou školu studuje až nyní, během výkonu funkce radního a poslance.

Do ODS jsem vstoupil v roce 2002, o čtyři roky později se stal radním města Prahy. Po podzimních krajských a senátních volbách usedl do poslanecké lavice.

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama