reklama

Profil - Ivan Langer

Kandidát na 1. místopředsedu

Foto: Ondřej Besperát

Profil - Dlouholetý místopředseda ODS Ivan Langer se rozhodl ve stranické hierarchii zamířit výš. Na kongresu se uchází o post 1. místopředsedy, z regionů získal dvě nominace.

Ministr vnitra Ivan Langer je považován za stoupence preniéra Mirka Topolánka. Ke spolupráci s Pavlem Bémem jako předsedou partaje je skeptický.

"Musel bych si to velmi rozmyslet. Myslím, že ve straně má panovat loajalita jak směrem ke kapitánovi, tak i směrem dolů. A tu jsem u Pavla Béma necítil. Musel bych si tedy důkladně položit otázku, zda může být má loajalita k takovému předsedovi opravdová, a ne jen hraná," řekl Langer před časem pro server idnes.cz.

Tento vztah platí oboustranně. Primátor Bém v posledních týdnech opakovaně kriitizoval práci ministra Langera a poměry u policie.

  • Dále čtěte:Bém se pustil do Langera: Policie má nadbytek pravomocí

"My jsme nechtěli policii s většími pravomocemi - a máme ji. Nechtěli jsme policii, která má další a další nové možnosti sankcionování občanů," prohlásil pražský primátor. Kromě toho se střetli také kvůli obměně ve vedení republikové policie v Praze.

Kdo je Ivan Langer?

Narodil se 1. ledna 1967. Vystudoval medicínu na Univerzitě Palackého v Olomouci a později práva na UK v Praze. Studentem práv se stal už jako tajemník někdejšího ministra spravedlnosti Jiřího Nováka.

Po volbách v roce 1996 nastoupil do Poslanecké sněmovny, kde je dodnes. Mezi lety 1998 až 2006 působil jako místopředseda sněmovny.

Po vítězství ve sněmovních volbách v roce 2006 se stal ministrem vnitra v Topolánkově vládě.

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama