reklama
 

Případy, kdy zabíjeli mladiství

Praha - Výběr rozsudků nad mladistvými, kteří se podíleli na vraždách od roku 2003.

3. června 2003- Krajský soud v Brně vyměřil osmiletý trest mladíkovi, jenž jako sedmnáctiletý v roce 2002 asi třiceti ranami sekerou zavraždil svého otce. Motivem činu byly rodinné spory. Olomoucký vrchní soud mu později trest snížil na pět let vězení.

9. září 2004 - Na osm let do zvláštní věznice pro mladistvé poslal královéhradecký krajský soud dva mladíky, kteří v březnu téhož roku jako sedmnáctiletí brutálně zavraždili bezdomovce v centru Hradce Králové.

20. srpna 2004 - K devíti letům vězení odsoudil Krajský soud v Hradci Králové sedmnáctiletého učně, který v březnu téhož roku ve Svitavách ubodal při hodině svého učitele.

9. března 2005 - Ostravský krajský soud poslal na sedm a půl roku do vězení mladíka, který se jako sedmnáctiletý v roce 2004 podílel na vraždě ostravského podnikatele. Vrchní soud v Olomouci jeho trestný čin později překvalifikoval na pomoc k vraždě a zmírnil mu trest na pět let vězení.

11. března 2005 - Okresní soud v Kladně uložil nezletilému vrahovi třináctileté dívky z Kmetiněvsi na Kladensku ochrannou výchovu. K vraždě dívky, jejíž tělo bylo nalezeno 1. ledna 2004 u silnice na Kladensku, se přiznal třináctiletý spolužák zavražděné, kterého usvědčily výsledky testů DNA.

31. března 2005 - Trest osm a půl roku vězení vyměřil ústecký krajský soud mladíkovi, který se jako patnáctiletý v září 2004 podílel na vraždě faráře v Třebenicích na Litoměřicku. Jeho šestadvacetiletý spolupachatel byl potrestán 17 lety ve vězení. Soud dospěl k názoru, že iniciátorem loupežné vraždy byl patnáctiletý mladík, který na faru docházel.

20. dubna 2005 - Krajský soud v Hradci Králové poslal na sedm let do vězení šestnáctiletého mladíka, který se v srpnu 2004 podílel na brutální vraždě jednaosmdesátileté důchodkyně z Olešnice na Rychnovsku. Na 14 let byl odsouzen jeho čtyřiatřicetiletý komplic, otec dvou útočníků. Vraždu měli na svědomí společně se skupinou pěti dětí, které však nejsou trestně odpovědné, a tudíž nebyly souzeny. Některým z nich však byla soudem nařízena ochranná výchova.

8. července 2005 - Sedmnáctiletý vietnamský mladík byl odsouzen na osm a půl roku vězení za to, že v listopadu 2004 brutálně ubodal svého bratrance a sekáčkem na maso se pokusil zabít i svého otce. Rozhodl o tom ostravský krajský soud, který mladíka zároveň vyhostil ze země. Rozsudek později potvrdil olomoucký vrchní soud.

20. ledna 2006 - Na pět až devět let do vězení pro mladistvé poslal Krajský soud v Hradci Králové trojici mladíků, kteří v říjnu 2004 zavraždili devětašedesátiletého důchodce v Malých Svatoňovicích na Trutnovsku. Dvěma chlapcům bylo v době útoku šestnáct let, třetí byl o rok starší. #reklama

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama