reklama

Princezně Evženii, vnučce Alžběty II., se narodil syn. Jméno zatím neprozradila

Princezna Evženie, mladší z dcer britského prince Andrewa a vnučka královny Alžběty II., v úterý porodila syna. Chlapec, kterého má s manželem Jackem Brooksbankem, se narodil v londýnské nemocnici Portland, stejně jako Evženie. Vážil 3,6 kilogramu. Jedná se o deváté pravnouče královny Alžběty II. a prince Philipa a první vnouče prince Andrewa.

Princezna Evženie se provdala za Jacka Brooksbanka v roce 2018.
Princezna Evženie se provdala za Jacka Brooksbanka v roce 2018. | Foto: Reuters

Narození svého prvorozeného syna oznámila princezna Evženie na svém účtu na Instagramu, kam umístila černobílou fotku, na které drží ruku chlapečka společně se svým manželem. Jméno jejího syna však dosud oznámeno nebylo. 

K fotce princezna přidala pouze několik srdíček a vykřičníků. V příspěvku se množí gratulace a přání. Informaci o narození devátého pravnoučete královny Alžběty II. později oznámil také Buckinghamský palác.

"Královna, vévoda z Edinburghu, vévoda z Yorku, Sarah, vévodkyně z Yorku a pan a paní Brooksbankovi byli informováni a jsou zprávou nadšení," stálo v oficiálním prohlášení. Princezně a jejímu synovi se po porodu údajně daří dobře.

Pro prince Andrewa a Sarah, vévodkyni z Yorku, se jedná o první vnouče. Třicetiletá princezna Evženie se za podnikatele Jacka Brooksbanka provdala v říjnu 2018 a radostnou novinu oznámili loni v září.

Královna Alžběta II. se letos zřejmě dočká i desátého pravnoučete. V očekávání je totiž také Zara Tindallová, dcera princezny Anny. Ta s někdejším profesionálním ragbistou Mikem Tindallem čeká již třetího potomka. 

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama