reklama

Prezidentův dopis Jiřímu Paroubkovi, 1. 2. 2008

Je to obscedantní fascinace

Václav Klaus po jednání s poslanci Strany zelených.
Václav Klaus po jednání s poslanci Strany zelených. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Vážený pane předsedo,

obdržel jsem Váš dopis ze dne 31. ledna 2008, v němž mě velmi dramaticky žádáte, abych krátce poté, co proběhla moje veřejná, televizí přenášená debata s kandidátem Vaší strany na funkci prezidenta, se znovu účastnil nějakého dalšího televizního duelu s panem Švejnarem, tentokrát prý profesionálněji moderovaného.

         Nevím, z čeho pramení Vaše poněkud obsedantní fascinace televizními debatami. Sám jste jich absolvoval mnoho, a tak nepochybně z vlastní zkušenosti víte, že v nich o poznání či objasnění skutečných názorů diskutujících osob veřejnosti jde až v druhé řadě.

Se snahou udělat z volby prezidenta republiky za každou cenu mediální show nemohu souhlasit. Je to vážný ústavní akt, o jehož důstojný charakter a průběh bychom se měli všichni snažit.

Přes tento svůj pevný názor jsem přijal pozvání senátorského klubu Vaší strany a zúčastnil se na jeho půdě  jednání spolu s Vaším kandidátem za přítomnosti televizních kamer. Tato veřejná diskuse byla plně v režii Vaší strany a bylo jen na Vás, jaký bude mít obsah a průběh. Média a veřejnost je zhodnotily jednoznačně.

Nejste-li, vážený pane předsedo, spokojen s tím, jak v této debatě obstál Váš kandidát a Vaši straničtí kolegové, je to  pouze Váš problém. Já jsem Vašemu senátorskému klubu vyšel maximálně vstříc. Proto na mě působí Vaše žádost o reparát s jiným moderátorem téměř komicky.

S pozdravem

                                           Václav Klaus

 

 

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama