reklama

Před 80 lety: 2. února 1926

Lidové noviny z úterý 2.února 1926 napsaly mimo jiné:

Spolková vláda nepřijala návrh sovětské vlády na úpravu vzájemných styků. Tento návrh jí byl předložen prostřednictvím Francie, označila jej však za nepřijatelný bez dalšího komentáře. Sama však neučinila žádného svého návrhu.

Španělský let přes oceán. Španělský letec Franco dokončil let přes Atlantický oceán, přibyv do Pernambuka v Brasilii a je předmětem srdečných blahopřání. Celá letecká doba byla 35 hodin 20 minut. Atlantický oceán byl tedy již čtyřikrát překonán letadlem a třikrát vzducholodí.

Rozmnožení tramvají na pražských tratích. Pražskými elektrickými podniky bylo dnes dáno do provozu nových 35 tramvajových vozů na pouličních drahách. Na frekventovaných pražských tratích je tedy dnes v provozu celkem 617 vozů, z toho je 322 motorových a 295 vlečných vozů v provozu.

Vybraný článek v plném znění:

Výdělek s nakupeným sněhem.

Na nový způsob výdělku přišli vynalézaví tři muži. Jejich soustava trpí pouze jednou vadou: že se dá prováděti pouze v zimě. Zprávu o novém systému výdělkovém přinesl automobilista, který nedávno jel poblíž Mariánských Lázní a narazil na jednom místě na tak veliké závěje, že vůz nemohl dále. V největší nouzi se objevil pomocník, jakýsi občan, který se nabídl, že sníh odháže s dvěma sousedy, pro které dojde do blízké vesnice. Brzy odstraní učinliví sousedé překážku, začež se jim dostane od potěšeného majitele vozu velmi slušné odměny. Ale jaké je překvapení, když šofér, který v nepravý čas se ohlédne na rozloučenou s bodrými muži, pozoruje, že milí sousedé dávají překážku do původního stavu, aby mohli svou pomoc nabídnouti zase novým pasažerům. Kvetoucí řemeslo, jež mělo zlaté dno, bylo však nyní náhle překaženo nastalou oblevou.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama