reklama

Pozitivní dědek a brutální Karla

Premiéry - Dvě premiéry tohoto týdne jsou absolutně protikladné: jako černá noc Bestie Karly a bílý den na solných pláních V zajetí rychlosti.

Mužský hrdina V zajetí rychlosti je potrhlý, ale sympatický důchodce, který si umane, že na své čtyřicet let staré motorce pokoří světový rychlostní rekord. Ženská hrdinka Bestie Karly zase vzpomíná, jak spolu se svým manželem zneužili a zavraždili několik dívek včetně její sestry.

Oba filmy jsou natočené podle skutečných událostí, oba hrdinové mají reálné předobrazy, ale s Bestií Karlou byste asi na zmrzlinu nešli. Už proto v souboji o přízeň publika doufejme  v zasloužené vítězství Anthonyho Hopkinse.

  • V zajetí rychlosti - Burt Munro se vydává na dalekou a dobrodružnou cestu: z Nového Zélandu přes moře do Hollywoodu a pak na solné pláně do amerického vnitrozemského Utahu. Cestou narazí na spoustu dalších potrhlých postaviček, které mu pomáhají naplnit jeho velký motocyklový sen.

  • Bestie Karla - vražedkyně Karla Homolka se zpovídá ze svých hříchů. Přitom ale vyjde najevo, že je vlastně jen ubohou obětí domácího násilí a že za všechny vraždy může její manžel, prolezlý špatností skrz na skrz. Barevný, ale poněkud černobílý pohled na nejslavnější masovou vražedkyni českého původu.

PŘEDCHOZÍ PREMIÉRY

 

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama