reklama

Mladá pilotka se svěřila, že si ji pletou s letuškou. "Urážíte obě povolání," říká

Dvaadvacetiletá americká pilotka Sabrina zveřejnila na TikToku video, v němž si stěžuje, že si ji zaměstnanci letiště pletou s letuškou. Video má již téměř 200 tisíc lajků a přes 1500 komentářů, v nichž ženy z různých oborů sdílejí podobné zážitky.

"To, že mě nazvete letuškou, není urážka. Uráží mě to, když mě tím někdo chce ponížit po vší tvrdé práci, kterou jsem musela odvést," vysvětlila pilotka.
"To, že mě nazvete letuškou, není urážka. Uráží mě to, když mě tím někdo chce ponížit po vší tvrdé práci, kterou jsem musela odvést," vysvětlila pilotka. | Foto: Instagram/sabbrinajxx

Na videu sedí Sabrina v kokpitu v uniformě a svěřuje se, že si ji lidé s letuškou pletou často. Naposledy ji chtěl na místo letušky posadit personál u odletové brány. "Přijde mi to zvláštní, protože pracují na letišti a vědí, jaké máme uniformy," doplnila v popisku videa. Právě kvůli tomu se někteří diskutující pod videem domnívají, že Sabrinu letištní personál nazývá letuškou schválně. 

"Stává se to častěji, než bych chtěla, zejména u odletové brány. Už několikrát mě chtěli poslat na místo pro letušky. Opravila jsem je, že potřebuju do kokpitu. Nebo odpovím jen: Ano, jsem pilotka. Někteří to vezmou velmi dobře, jiní jsou trochu protivní," řekla pro deník The Independent. "To, že mě nazvou letuškou, není urážka. Ale pokud mě tím chtějí ponížit po vší tvrdé práci, kterou mám za sebou, je to urážka jak pro mě, tak pro letušky," dodala. 

V komentářích pod videem se začaly další ženy svěřovat s podobnými zkušenostmi. Jedné advokátce se například stalo, že se jí klienti zeptali, zda je recepční. "Šéfuju milionové společnosti a mí klienti mi řekli, že bych jako asistentka neměla být tak arogantní," napsala další žena. V Česku si na takové chování stěžovala lidovecká poslankyně Marie Jílková, kterou si spletli s asistentkou hned dvakrát v jednom dni.

Pilotka Sabrina se setkává s nedůvěrou také kvůli svému věku. Pro web Bored Panda však vysvětlila, že létat začala už ve 14 letech, a má tak osm let zkušeností. "Rodiče mě velmi podporovali. První sólo let jsem absolvovala o svých 16. narozeninách," vysvětluje s tím, že po střední škole pokračovala ve studiu letectví, které dokončila ve 20 letech. "Jak? Studovala jsem. Neměla jsem žádný společenský život. Pro někoho to zní hrozně. Já to milovala," uzavírá. 

Putinovo Rusko už se ničím netají. Vzhlíží k Sovětskému svazu a lační po pomstě | Video: Kristýna Pružinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama