reklama
 

Pecina čelí trestnímu oznámení kvůli návratu Lessyho

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Ministr vnitra Rusnokovy vlády, Martin Pecina, čelí trestnímu oznámení. Podle Lidových novin ho podal jeden z plukovníků policie, kterému vadí údajný klientelismus ve státní správě a Pecinu viní ze zneužití pravomoci.

"Jsem absolvent právnické fakulty a dlouholetý plukovník policie, podnět ovšem podávám zcela soukromě jako občan nespokojený s klientelistickými vazbami ovládajícími státní správu," řekl autor Lidovým novinám.

Ty se rozhodly zachovat jeho anonymitu, přestože oznámení důstojník podal jako fyzická osoba, nikoliv jako anonym.
Policista tím narážel na příliš rychlý návrat Petra Lessyho na policejní prezidium, při němž prý ignoroval doporučení rozkladové komise. Upozorňuje také na zvláštní postavení Pecinových poradců na ministerstvu. Souvislost s případem Petra Lessyho potvrdila i mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, kde bylo oznámení podáno, Štěpánka Zenklová.

Dalším trnem v oku je anonymnímu důstojníkovi příchod podplukovníků Jindřicha Láta a Martina Grima na ministerstvo. Láta se podle dosavadního policejního prezidenta Martina Červíčka snažil Pecina dosadit do vedení elitního protikorupčního útvaru, poté, co byl převelen do skupiny Progres, kde měl spolu s odborníky ministerstva financí hledat nástroje na potírání daňových úniků. Podle Látových kolegů ale nemá k takovému postu dostatečné kompetence a rozhodně ho nepovažují za experta.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama