reklama
 

Pavel Nedvěd: Kolem Vrby to měli domluvit líp

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Lepší volbu než Pavla Vrbu pro obsazení křesla českého reprezentačního kouče neviděl. Jen je legendárnímu plejerovi Pavlu Nedvědovi divné, proč na plzeňské lavičce nemohl Vrba setrvat ještě pro jarní část sezony.

Pavel Nedvěd, který je nyní členem představenstva Juventusu Turín a poradcem klubového prezidenta pro sportovní otázky, přiznal, že se osobně angažoval i kolem jednání o případném příchodu Zdeňka Zemana do Plzně. "Škoda, že to nevyšlo, kluci by se od něj naučili něco světového," prohodil Nedvěd.

Do Prahy Nedvěd přijíždí výjimečně, teď ho pozval Adidas, aby Česku představil nový míč jménem Brazuca, s nímž se bude hrát na MS 2014 v Brazílii. Bohužel bez české účasti... Na otázku, co musí český tým zlepšit, aby příště na takových turnajích nescházel, říká:

"V první řadě si myslím, že teď český fotbal udělal dobrý krok, když k nároďáku vybral jako trenéra Pavla Vrbu. To je fajn. Rozhodnutí, že dostal šanci tenhle trenér, je určitě správné. Ale to pozadí, jak to bylo udělané... Vztahy v českém fotbale... To by se určitě dalo trochu zlepšit, abychom šli trochu dopředu. Některé věci se určitě daly řešit jinak.

Já bych to viděl takhle: Trenér Vrba mohl podle mě klidně dokončit sezonu v Plzni. Reprezentaci teď žádné důležité zápasy nečekají, jen přáteláky. Můj názor je takový, že se to mohlo udělat takhle a vztahy v českém fotbale by pak byly lepší. Mohli se prostě líp domluvit, to je celé," dodal Pavel Nedvěd.

A na otázku, zda se angažoval v námluvách Plzně s trenérem Zdeňkem Zemanem, který ho kdysi vedl v Laziu, říká: "Přiznávám, že v nějakém kontaktu jsme byli. S panem Zemanem jsem leccos prožil... A docela mě mrzí, že to nevyšlo. Přinesl by do našeho fotbalu něco nového, těm klukům by ukázal, jak trénuje on, poznali by něco světového. Jak říkám, mrzí mě, že to nedopadlo, ale já to neovlivním."

Pomsta odhozené manželky. Dianne se po rozvodu kvůli mladší milence náramně baví | Video: Instagram/Dianne Laurance
reklama
reklama
reklama