reklama

Otázka číslo 9: KONTAKT S VOLIČI

Praha - Vážené čtenářky, vážení čtenáři, deník Aktuálně.cz vám nabízí možnost vybrat si nového předsedu vlády.

Sice jen nanečisto, ale zato v předstihu před ostrými červnovými volbami.

Lídrů šestnácti stran jsme se za vás zeptali: Jakým způsobem si udržíte v případě zvolení kontakt se svými voliči? Jaké zveřejníte kontaktní údaje? Jakým způsobem budete odpovídat na dopisy, e-maily a telefonáty voličů?

ODPOVĚDI:

Zdenka Ulmannová, předsedkyně Rovnosti šancí:

"Rozhodně osobní i stranické webové stránky s e-mailem. Na dopisy budu odpovídat v každém případě, na telefonáty v mezích možností. Ale nebyla by špatná on-line bezplatná linka, kam by občané mohli volat a nechávat tam své vzkazy. Je to dobrá zpětná vazba."

Václav Srb, předseda Koruny české:

"Styk s voliči bude permanentně zajiš´tovat alespoň jeden pracovník, který bude zaznamenávat telefonáty, další bude obratem odpovídat na e-maily. Na sebe zveřejním maximum údajů, které neohrozí moji bezpečnost. Minimálně jeden soukromý e-mail, jeden telefon s faxem a záznamníkem a jeden mobil."

Petr Cibulka, předseda Pravého Bloku

Odpověď zatím - i přes urgence redakce - Petr Cibulka nedodal.

Petr Hannig, předseda Strany zdravého rozumu

"Tak jako doposud. Na našich stránkách je rubrika Napište nám, na kterou promptně odpovídáme. Budeme navštěvovat občany v jejich bydlišti formou besed v kulturních domech a pod., kde budeme nápomocni při řešení jejich problémů a budeme se snažit aby se lidé sami začali zajímat pozitivně o věci veřejné."

Pavel Dohnal, předseda strany Moravané

"Údaje zveřejním následující: Ing. Pavel Dohnal, Čtvrtě 1177, 687 24 Hluk, mobil 731 495 630 [email protected]. Dřív nebo později na všechny dotazy, alespoň ve stručnosti, odpovím."

Miroslav Tancoš, předseda Romské demokratické sociální strany

Miroslav Tancoš na on-line rozhovor - navzdory mnohokrát potvrzenému termínu - bez omluvy nepřišel, jeho mobilní telefon byl nedostupný. A stejně tak mobil místopředsedy strany; hluchý byl i telefon v kanceláři. Tancoš tudíž neodpověděl ani na redakční sadu otázek.

Ivan Fried, mluvčí Balbínovy poetické strany

"Geniální guvernér hovoří s lidmi každý den - včetně telefonních kontaktů. Na dopisy bude odpovídat všem, ale až v důchodu."

František Zwyrtek, předseda politického hnutí Nezávislí

"Tak, jako se to snažíme už nyní v rámci hnutí NEZÁVISLÍ. Jsme lidé zdola, a hodláme takovými zůstat, i když usedneme v  kterékoli funkci. Vysoké funkce ale kladou vysoké nároky. Vyžadují tedy vysoké pracovní nasazení a vysoce schopný tým. Na dopisy, e-maily a telefonáty budeme odpovídat dopisy, e-maily a mluvením do sluchátka. Abych ale skončil vážně: hlavně budeme věci, které vyžadují řešení , řešit. Občan musí znovu nabýt jistotu, že je-li mu křivděno není jeho jedinou nadějí dopis do televize. Ztracená důvěra občanů ve spravedlnost je tristní unikát této společnosti, která se nazývá demokratickou."

Jaroslav Rovný, pražský lídr České strany národně socialistické

"Komunikační prostředky současnosti poskytují mnoho možností jak sdělit voličům kontaktní údaje.
Způsob jakým bych odpovídal voličům je do jisté míry předurčen tím,že slušnost je na stupni hodnot v mém případě hodně vysoko. Jinak se domnívám,že jsem člověk který se usiluje o to aby jeho odpověď byla vždy pravdivá a srozumitelná."

Jan Kasl, výkonný místopředseda SNK-ED

"Tak jako dosud jsem k dispozici takřka neustále, mé údaje, mobil atd. jsou i veřejně na webu a na dalších dokumentech."

Martin Bursík, předseda Strany zelených

"Už teď nemám skoro žádné soukromí, můj telefon mají novináři, občané i politici. E-maily dostávám ze všech stran. Snažím se odpovídat, někdy se mi to daří jen se zpožděním, což je mi líto, ale nedokážu to tak brzy, jak bych chtěl. Budu se snažit v tom pokračovat."

Pavel Němec, předseda US-DEU

"Stejným jako dosud, voliči se na mě mohou obracet elektronickou poštou, písemně i osobně. Na všechny kontakty se snažím v co nejkratší době reagovat."

Miroslav Kalousek, předseda KDU-ČSL

"Tak jako dosud. Maximum možného času trávím v regionech, snažím se za lidmi chodit, nečekám v kanceláři, kdo za mnou přijde. Kontaktní údaje zveřejním, samozřejmě nebude v mé moci odpovídat všechno osobně, již dnes mám tým, kterému věřím a který pomáhá vyřizovat věci, které sám nestíhám. Tito lidé se mnou všechny zásadní rozhodnutí samozřejmě konzultují."

Mirek Topolánek, předseda ODS

"Již nyní se snažím odpovídat na většinu dotazů, které od voličů dostávám elektronickou i běžnou poštou. S občany komunikuji také prostřednictvím svých webových stránek, v rámci diskuse odpovídám na jejich otázky a připomínky. Určitě chci v komunikaci s občany pokračovat i v případě, že budu zvolen do funkce premiéra. Jsem toho názoru, že je nesmírně důležité zůstat v kontaktu s lidmi, kteří nejsou v politice, a seznámit se tak s pohledem 'z druhé strany'."

Bohuslav Sobotka, úřadující předseda ČSSD

"Kontakt budu udržovat prostřednictvím poslanecké kanceláře a webových stránek. Budu také navštěvovat jednotlivé obce ve volebním obvodu tak, jak jsem to dělal doteď."

Vojtěch Filip, předseda KSČM

"Myslím, že všichni ví, že v pondělí bývám téměř výhradně v Č. Budějovicích ve své kanceláři a od úterka tady v Praze , nevím zda jsou pisatelé spokojeni s tím jak odpovídám na dopisy , ale dopisy, které nejsou hromadné odpovídám všechny , pokud jde o dopis všem tam jen ve výjmečných  případech považuji hromadnou korespondenci za degradaci výkonu poslaneckého mandátu a to zejména tam kde jde o pisatele mimo můj volební obvod."

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama