reklama

Oriflame je mezinárodní kosmetická společnost s ústředím ve Švédsku a národními pobočkami ve více než 60 zemích. Prodává produkty v kategoriích make-up, péče o pleť a vlasy, toaletní a parfémové vody a wellnes produkty.

Společnost zakládá svou image na přírodním charakteru kosmetiky, kterou navíc nenechává testovat na zvířatech. Neprovozuje síť kamenných obchodů, ale praktikuje přímý prodej prostřednictvím kosmetických poradců.

V podstatě se jedná o takzvaný Multi Level Marketing (MLM); při tomto způsobu podnikání zaregistrovaný prodejce odebírá "produktové balíčky", které následně přeprodává své klientele, přičemž může mít svoji vlastní síť distributorů, a potom má tedy provize i z jejich obratu. Prodejci jsou školení a společnost je označuje jako kosmetické poradce.

Firmu, která přišla do ČR v roce 1990, založili v roce 1967 švédští bratři Jochnickovi. Společností s podobným profilem je například Avon, jehož tváří je zpěvačka Dara Rolins. Obě firmy se angažují v různých charitativních projektech.

Související články

reklama
reklama
reklama