reklama

Ombudsman Varvařovský končí. Odmítl říct důvod

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Praha - Ombudsman Pavel Varvařovský skončí k 20. prosinci ve funkci. V úřadu veřejného ochránce práv byl od září 2010. Uvedla to Česká televize, Varvařovský to potvrdil v oficiálním prohlášení. Důvody ale odmítl komentovat.

Podle serveru iDNES.cz Varvařovský o své rezignaci řekl kolegům. "Pan ombudsman nám sdělil, že k tomuto datu rezignuje. Důvody nám nesdělil, pouze řekl, že nespočívají uvnitř, ale vně úřadu. Více o jeho důvodech nevím," řekl jeho zástupce Stanislav Křeček.

Právě on povede úřad po odchodu Varvařovského do doby, než bude zvolen nový ombudsman. Podle zákona trvá tato lhůta 60 dní, nového ombudsmana by tedy mělo mít Česko do 20. února.  K žádnému omezení úřadu podle Křečka do té doby nedojde.

Zatím není zcela jasné, proč končí, neví to ani Křeček. "Ze svých poznatků ale mohu říci, že pan doktor Varvařovský nebyl spokojen s výsledky voleb, které se udály. Neměl asi zaručeno, že bude moci svůj úřad vykonávat tak, jak si představuje," doplnil České televizi s tím, že jde ale jen o jeho čistě osobní dojem.

Tragický osud vlastníků proslulé smíchovské vily. Otce i syna zavraždili nacisté | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama