reklama

Ofenziva Fordu: Nač se mají příznivci značky těšit?

Zprávy z Aktuálně.cz pro Insider

Ještě během loňského ročníku akce Go Further, který se konal v Amsterodamu, slibovali čelní představitelé Fordu evropským zákazníkům 15 nových modelů, které se představí v následujícím období. Letos, na obdobné akci v Barceloně, už přidali dalších deset.

Dealeři a také zákazníci se tedy mohou těšit v příštích pěti letech na celkem 25 novinek s modrým oválem na přídi vozu. Vlajkovou lodí značky se také v Evropě stane nová generace Fordu Mustang. Příchod tohoto kultovního automobilu na evropský kontinent se plánuje na rok 2015.

Ford chce také posílit své šance na získání zákazníků, kteří touží po nějakém sportovně užitkovém voze. Proto na "starý kontinent" přiveze malé SUV Ecosport s pátými dveřmi otevírajícími se do strany. Na nich je navíc umístěné rezervní kolo.

Naopak těm, kterým svojí velikostí nestačí již prodávaný Ford Kuga, bude určen Ford Edge. Ten existuje zatím pouze jako koncept, ale do dvou let by mělo být k dispozici hotové auto. Sportovně užitkových vozů chce Ford v Evropě do roku 2018 prodávat třikrát více než v současnosti.

Nové modely mají evropskému Fordu pomoci navrátit se k ziskovému hospodaření. To by mělo podle prezidenta Ford of Europe Stephena Odella nastat v roce 2015. Už letos ale firma registruje zvýšený zájem o své automobily a lepší výsledky než vloni.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama