reklama

Obrazy květin. Krásu a eleganci v mnoha podobách si zaslouží i váš interiér

Při pohledu na krásné květiny nezjihnou jen ženy. Mnohdy učarují i pánům. Květina je zkrátka po dlouhá léta symbolem krásy, elegance a něžnosti. Pěstování květin je pro mnohé z nás jakousi samozřejmostí. To samé přitom platí také o narozeninách, jmeninách a dalších oslavách. Tady prostě květiny nemohou v žádném případě chybět.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: komerční článek

Člověka provázejí po celý život, a dokonce nechybí ani při rozloučení s ním. Obklopit se nějakými krásnými květy určitě stojí za to. Můžete si být jistí tím, že vás pohledy na květiny budou nesmírně bavit. Ideální volbu představuje moderní obraz květiny. Sehnat se dá ve spoustě podob. My se na některé nejznámější zaměříme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Elegantní ke slunci se obracející slunečnice

Mezi nejoblíbenější květiny patří slunečnice. Ne, určitě nemusíte mít doma slavný obraz Vincenta van Gogha. Slunečnice je možné sehnat v různých vyobrazeních. Moc hezké jsou především výjevy slunečnicových polí, na nichž se jednotlivé květiny obrací ke sluníčku v pravidelných intervalech. Jinak je moc hezký také detailní záběr na slunečnice. Ty leží za sebou na dřevěném podkladu. Jejich zelená, žlutá a tmavě hnědá barva dokonale koresponduje s podkladem, který je hnědý. Takovýto dvoudílný obraz květiny na dřevě v každém případě zaujme. Být může prakticky v jakékoli místnosti.

 

Jarní květiny vám zlepší náladu

Kdo by se po zimě netěšil na jaro? Asi každý. Vy si můžete skvělou jarní atmosféru dopřát klidně i u vás doma, a to napořád. Stačí k tomu elegantní obraz květin. samozřejmě těch jarních. A že jich není málo! Vybrat si můžete hned z několika. Výbornou volbou jsou bezesporu tulipány, které je možné volit v mnoha různých barevných variacích. Krásné jsou především klasické červené a žluté tulipány. Pokud se podíváte někde v Holandsku na zahrady a parky, setkáte se takřka s nepřeberným množstvím odstínů. Mezi oblíbené jarní květiny se řadí mimo jiné také narcisy, modřence, krokusy, sněženky či bledule. Rozhodně není problém volit i několik těchto květin zároveň. Na akvarelech vypadají neskutečně živě. Bílé pozadí ještě podtrhne jejich svěží krásu a zajímavost.

Elegantní obraz rozkvetlé louky

https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/kvetiny/

Rádi byste měli na očích spíše květiny ryze přírodní? Proč ne? Pohledy na ty záměrně pěstované jsou sice kouzelné, nicméně taková rozkvetlá louka si s nimi vůbec nic nezadá. Vypadá také náramně. Rozkvetlé květiny na louce hýří spoustou krásných barev. Zapomenout nemůžeme také na krásně zelenou trávu. A co teprve různí živočichové, již jsou také nedílnou součástí lesního společenství. Typičtí jsou třeba pestrobarevní motýlci. Jejich hýření na loukou stojí za zachycení, čehož si jsou mnozí lidé bezesporu vědomi.

V zajetí pampeliškové krásy

https://myloview.cz/

Kdo by neznal pampelišku. Tedy smetánku lékařskou, abychom byli terminologicky naprosto přesní. Pampeliška se vyznačuje především spoustou zajímavých podob v různých dobách růstu květiny. Přímo v květu se pampelišky až tak často nezobrazují, přesto vypadá žlutá barva květu v kombinaci se zelenými listy skvěle. Mnohem známější jsou záběry na pampelišku po odkvětu, kdy se vytvoří tradiční chmýří. Jeho šedavá barva, a především tvar se staly inspirací pro spousty lidí. Především obrazy na plátně květiny tohoto typu dokážou zachytit velmi věrně. Třeba takové chmýří, které jen tak plápolá ve větru, vypadá náramně a nespoutaně. Vynikající je také makro samotných padáčků. Stačí jen jeden jediný záběr v detailu, který vypadá skvostně.      

A co takové květiny ve váze?

Za hodně oblíbený je považován také obraz květiny ve váze. Mnohdy se skutečně jedná o jednu jedinou květinu, která je jakousi dominantou celého obrazu. Moc hezké jsou ale i kompozice několika květin. Ty spolu mohou kontrastovat nebo dokonale ladit. Záleží pouze na to, co preferujete. Některé místnosti je zapotřebí oživit, doporučující se tedy pastelové barvy, které jsou hodně výrazné. Naopak v ložnici, kam si člověk chodí spíše odpočinout, se prosazují velmi jemné tóny květin.  

Tragický osud vlastníků proslulé smíchovské vily. Otce i syna zavraždili nacisté | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama