reklama

Novoroční oběd v Lánech pohledem módní redaktorky: Babišovi versus Zemanovi

Prezident Miloš Zeman pozval na tradiční hostinu nejen premiéra s chotí, ale ke stolu přizval také svou dceru Kateřinu a Vivien i Frederika Babišovy. Jak si s dress codem poradili všichni zúčastnění?

Na tradičním novoročním obědě prezidenta s premiérem tentokrát nechyběly ani manželky a děti.
Na tradičním novoročním obědě prezidenta s premiérem tentokrát nechyběly ani manželky a děti. | Foto: Twitter Jiřího Ovčáčka

Od státníků a jejich protějšků, potažmo rodiny, očekáváme reprezentativní vystupování a vzhled. V tomto ohledu stojí rodiny Zemanových a Babišových proti sobě. Ačkoliv prezidentovi oblek padl o něco lépe než jindy.

Premiér Andrej Babiš i syn Frederik oblékli tmavé obleky typu slim, s užšími kalhotami. Prezident Miloš Zeman formální dress code rovněž dodržel, důležité je, že ani jeden z přítomných mužů neexperimentoval s barvou košile. Na takto slavnostní příležitosti je totiž vhodná pouze bílá barva. Monolit stříbrných kravat u všech mužů působí konvenčně, opět se zde nehodí experimentovat. Otázkou je, když mají stejný odstín, zda se na takovém detailu domluvili.

Nicméně ani Miloš Zeman, ani Andrej Babiš nemají cit pro klasické gentlemanské odívání, kde se s citem, s ohledem na příležitost, ale i s kreativitou kombinuje právě třeba barva kravaty. Takový přístup k pánské módě má například Karel Schwarzenberg. Bylo by zajímavé sledovat, jak by se v takové situaci s dress codem popasoval on.

Se stylem, respektive jeho absencí u Ivany Zemanové bude řada žen zřejmě souznít. Je to kvůli postavě, která je korpulentní, ale současně jí chybí i motivace být za módní ikonu. To se v Čechách stále nenosí, na rozdíl třeba od Francie, kde je šestašedesátiletá Brigitte Macron příkladem elegance a stylu ve státních službách. Oděv Zemanové dress code neporušuje, modrá barva je dokonce osvěžující, ale celý oděv postrádá energii a poukazuje na to, že česká první dáma pozornost zřejmě nesnáší dobře.

Dcera Kateřina v černých šatech v midi délce zapadla úplně, ve svých 26 letech působí jako "stará mladá". Škoda že se ona sama nebo její stylista neinspirovali třeba v šatníku právničky Amal Clooney.

Monika a Vivien

Monika Babišová má za sebou skandál na sociálních sítích, kde se prezentovala v odhalujícím kostýmu "paní Santa Clausové". Premiérova manželka působí ve fuchsiových šatech oproti hostitelským dámám velmi kontrastně. Pozornost má nejen ráda, o čemž svědčí její instagramový účet, ale také touží být módní ikonou. Zřejmě se inspiruje u manželky amerického prezidenta Trumpa Melanie, která podobné šaty s vázačkou a dlouhými rukávy také často nosí. V jeho dceři Ivance se zase zřejmě zhlédla premiérova dcera Vivien. Šaty nad kolena se širokou sukní, které "první dcera" také ráda nosí, ale byly pro slavnostní oběd v Lánech příliš odhalující. 

Kauza Bečva: Řekli mi, že není třeba najít viníka. Chybí klíčové vzorky, říká expert | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama