reklama

Myslíte, že odoláte? Nejluxusnější čokolády, které svou chutí pobláznily celý svět

Každoročně se 13. září slaví Mezinárodní den čokolády, sladkosti, která napříč světem má spoustu gurmánských fanoušků - od pražených kakaových bobů přes zpracovanou hmotu v podobě tabulky hořké či mléčné čokolády až po skvosty ve formě čokoládových dortů. Podívejte se do naší galerie na čokolády, které jsou výjimečné svou chutí. 

Artisan du Chocolat Prohlédnout grafiku
Artisan du Chocolat | Foto: Artisan du Chocolat

Milují ji miliony lidí na celém světě a 13. září má dokonce svůj den. Mezinárodní den čokolády oslavuje sladkost, která má různé podoby, příchutě i způsoby zpracování a ceny tabulky či bonboniéry se markantně liší. 

Zatímco jednu čokoládovou tyčinku můžete v obchodech zakoupit do dvaceti korun, existují i takové sladké skvosty, jejichž cena se vyšplhá i do několika tisíců a pyšní se ručním sběrem na počátku procesu zpracování. 

Podívejte se na produkty čokoládových společností, které se vrhly na výrobu hnědých tabulek už před sto lety, a na to, jak se liší od těch, které vznikly před několika lety. Jak se změnila jejich receptura či přístup k řemeslu. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama