reklama

Nejbizarnější outfity na Met Gala: Obří chlupatá kočka i nevěsta s knírkem

Obří chlupatý kočičí oblek, outfit ze třpytek a stříbrné barvy nebo neforemné šaty z několika obručí – nejen to byly jedny z nejbizarnějších kostýmů na letošním Met Gala. Slavnostní benefiční galavečer, který se každoročně odehrává v Metropolitním muzeu umění v New Yorku, uctil módního návrháře Karla Lagerfelda, který zemřel před čtyřmi lety. Podívejte se na sestřih těch nejbizarnějších outfitů.

Převlek obří chlupaté kočky i "pánské" svatební šaty. Jaké byly nejbizarnější outfity Met Gala? | Video: Reuters

Zatímco se loňské téma slavnostního večera Met Gala zaměřovalo na okázalost Pozlaceného věku, letošní ročník vzdal hold životu a kariéře často kontroverzního návrháře Karla Lagerfelda. Ten stál za proměnou některých nejslavnějších módních domů.

Lagerfeld se stal téměř synonymem pro značku Chanel, ve které působil deset let jako kreativní ředitel. Když v roce 2019 zemřel v 85 letech, stále stál v čele nejen značky Chanel, ale i Fendi, kde vedl návrhářství více než půl století. Vlastnil také stejnojmennou značku oblečení Karl Lagerfeld.

Německého módního návrháře uctily desítky celebrit nejrůznějšími módními outfity. Mezi ty nejbizarnější patřil třeba obří chlupatý oblek kočky, který představil herec Jared Leto.

Zřejmě mělo jít o poctu Lagerfeldově kočce Choupette. Outfit připomínající kočku zvolil i rapper Lil Nas X a zpěvačka Doja Cat, která šelmu připomínala i svým obličejem díky silným očním linkám a protézám kolem nosu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama