reklama

Na stojáka je televizní pořad z produkce stanice HBO, který se vysílá od roku 2004. Originální česká "stand-up comedy" vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami. Slavným americkým příkladem byl komik Lenny Bruce, kterého ve známém filmu Boba Fosse ztvárnil Dustin Hoffman.

Pořad Na stojáka producenta Ondřeje Trojana a režiséra Ondřeje Tyce (Malé Oslavy, El Paso), tvoří trvalou součást českého programu HBO. Momentálně pořad vysílá České televize každou středu ve 22 hodin. Původně se pořad opíral o populární tváře typu Tomáše Hanáka, autoři však postupně objevili i talenty dosud neznámé - například Ivu Pazderkovou, jež exceluje v parodiích bezduchých blondýny.

Nejlepší scénky z pořadu Na Stojáka vyšly i na DVD. První obsahuje výstupy Tomáše Hanáka, Lenky Vychodilové, Marka Daniela, Tomáše Matonohy, Václava Koubka, Ester Kočičkové, či Lumíra Tučka. Na druhém DVD se kromě osvědčených stálic objeví novější hvězdy této populární show - Josef Polášek, Lukáš Pavlásek, či Marie Ludvíková. Třetí DVD obsahuje 20 oblíbených scének, včetně "sexuální poradny" Lumíra Tučka (alias doktora Klátila), či "úvahy" Ivy Pazderkové o její podobnosti s Adinou Mandlovou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama