reklama
 
  • Wiki
  • Mustang Jeans

Značka Mustang Jeans si svou image vybudovala na kvalitním provedení a padnoucím střihu oblečení. Je určena zejména pro mladé, kteří chtějí nosit moderní oblečení, které je zároveň kvalitní.

Historie

Společnost založila v roce 1932 Luise Hermann pod názvem L. Hermann Kleiderfabrik v německém Künzelsau jako reakci na stagnující podnikání svého manžela, který byl obchodník se dřevem. Zpočátku pracovalo v podniku šest švadlen, které se scházely v domě u Luise. Firma L. Hermann vyráběla pracovní oděvy a později také uniformy pro Wehrmacht. V roce 1945 do podniku vystoupil i syn Rolf Hermann a zeť Albert Sefranek. Ten v roce 1948 vyměnil ve Frankfurtu v jednom baru šest lahví kořalky za šest džínů. Džíny, které přinesl domů, byly vzaty jako první model takovýchto kalhot, které společnost ušila. Ještě v roce 1948 obdržela firma objednávku na 300 kusů modrých pracovních kalhot, které byly vyrobeny z džínoviny. Tímto se stala první firmou v Evropě, která tyto džíny vyráběla. Zpočátku převzala střih od amerických kalhot, ovšem neměla dostatek potřebné látky. Na počátku padesátých let zahájila výrobu džínů z dovezené pravé džínoviny.
Poválečné roky a začátky výroby byly skutečně těžké. V roce 1953 uvedla společnost na trh sériovou výrobu džínů pro ženy s označením Girl’s Campinghose. V roce 1955 byly na trh uvedeny kalhoty, které byly vyrobeny z manšestru. Společnost L. Hermann se inspirovala ve svých modelech ve Spojených státech a v roce 1958 byl za logo společnosti zvolen kůň. Značka byla chráněna patentem na mezinárodní úrovni. Už v této době byly džíny značky Mustang velice drahé (stály 20 Marek). V roce 1961 se rozšířily první strečové džíny značky Mustang. V roce 1972 navrhl Mustang oblečení pro volný čas pro západoněmecký olympijský tým na Letní olympijské hry v Mnichově 1972. O rok později byla společnost přejmenována na Mustang (po koni, který žije volně v Severní Americe). Na konci sedmdesátých let byla kolekce doplněna o bundy a svršky a v roce 1981 se firma rozrostla o dceřiné společnosti ve Francii a v Portugalsku. V současné době je její sídlo v Künzelsau v Německu. Pobočky má po celém světě.

O značce

V polovině devadesátých let zahájila společnost spolupráci s kanálem VIVA a v rámci marketingových aktivit uvedla „ das JAM – Jeans and Music Projekt“. Bylo to týdenní televizní vysílání, magazín, ve kterém byly živé koncerty, ukázky CD a sponzoring kapel. Krom toho sponzorovala společnost rockovou kapelu Scorpions a financovala aktivity na Kölner Musikmesse Popkomm. V roce 1999 rozšířila licenci pro výrobu Mustang pro externí výrobce, v roce 2002 začala vyrábět pásky a tašky, spodní prádlo a boty přišly na trh roku 2005, punčocháče a vůně v roce 2006 a nakonec kolekci doplnila o hodinky. V roce 2007 bylo otevřeno interaktivní muzeum Mustang Jeans v Künzelsau.
Premisou jsou džíny klasického střihu a kvalitních a pohodlných modelů. V nabídce má Mustang také doplňky, kterými jsou kabelky, pásky, trička, svetry a bundy.

Kolekce

V kolekcích s dámským i pánským oblečením jednoznačně dominuje džínovina. Oblečení, které Mustang pro zákazníky vyrábí, je vyvedeno ve stylu, který kopíruje americký ranč, popřípadě americký způsob života divokého západu. Muži i ženy si mohou v kolekci zvolit kostkaté košile s dlouhým rukávem či krátkým, které mění barvu dle sezóny. Dále kolekci doplňují velice nenápadné jednobarevné svetry z jemného materiálu. Trička jsou vyvedena v živějších barvách. Celé kolekci dominují vždy základní barvy, které se na oblečení opakují – například peprmintově zelená, červená, blankytně modrá a jasně červená. Díky tomu je velice snadné kombinovat všechny kusy oblečení naráz.
Nejširší výběr je jednoznačně mezi kalhotami, a to v dámské i pánské kolekci. V letní sezóně je kolekce rozšířena o šortky, kraťasy a sukně. Naopak v zimě Mustang doplňuje sortiment o zimní bundy.
Džíny Mustang jsou ušity takřka na míru – dle různých kombinací délky a šířky nohavic a širokému spektru střihů, si džíny vyberou i zákazníci, jejichž postava je atypická. Kolekce džínů je rozdělena na pánskou a na dámskou. V pánské jsou kalhoty označeny jako Tramper, El Paso, Chicago, Big Sur či Buffalo Bootcut. Velikost pánských kalhot je navržena od 26 do 38 či 42, délka nohavic od 30 do 40. V dámské kolekci jsou džíny pojmenovány jako Sissi, Emily, Jasmin, Tyra či Boyfriend. Délka nohavic je udána velikostí 30 až 40, velikost samotných džínů od 24 do 36.
Oblečení Mustang je mladými lidmi vyhledávané, a to zejména díky vysoké kvalitě, pevnému provedení, a neobvyklému stylu.

Související články

reklama
reklama
reklama