reklama

Z fobie se stal nový módní trend. Vznikají oděvy, které dokážou ochránit před nákazou

Pandemie zásadním způsobem mění náš pohled na oblékání. Zpohodlněli jsme, ale také požadujeme, aby nás oděv před hrozbou nákazy ochránil. Například bývalá topmodelka Naomi Campbellová měla z mikrobů hrůzu ještě dávno před vypuknutím epidemie, což pomohlo odstartovat myšlenky na ochranu našeho těla v podobě módních výstřelků.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Zdá se, že virus covidu-19 nikam neodchází, ale naopak mutuje. Jak na to reaguje svět módy? Pořídit si můžete nejen designové roušky, ale také oblečení z chytrých materiálů, které vás před nákazou ochrání.

Možná jste to video viděli a připadalo vám, že někdejší hvězda přehlídkových mol a lesklých obálek časopisů potřebuje psychiatra. Naomi Campbellová nahrála na YouTube video o svých cestách, kde během pobytu v letadle vše dezinfikuje. Loni na začátku března, kdy málokdo v Evropě ještě nosil roušku, dokonce na Instagramu sdílela fotku z letiště, kde má na sobě speciální antibakteriální oblek, roušku a gumové rukavice.

Snímek se stal symbolem uplynulého, koronavirem promořeného roku. Celebritu, která má status osoby trpící zbytečnou neurózou z mikrobů, najednou bereme vážně, a dokonce se jejím přístupem inspirujeme. Každým dnem se totiž přesvědčujeme, že virus nikam nemizí, a učíme se s ním žít. Může být oblečení vycházející z antibakteriálního obleku účinným prostředkem před nákazou? 

Bude vám antibakteriální oblek slušet? Zjistíte to v naší galerii.

reklama
reklama
reklama