reklama

Tenistky stresuje bílé oblečení, bojí se, že “prozradí” jejich menstruaci

Nejslavnější tenisový turnaj Wimbledon od hráčů a hráček stále vyžaduje bílé oblečení. Udržuje si tak svou výjimečnost oproti ostatním grandslamovým turnajům. Americká tenisová legenda Billie Jean Kingová ale upozorňuje, že bílé oblečení u hráček během menstruace vyvolává úzkosti. Bojí se, že na oblečení bude vidět krev. 

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie. | Foto: Shutterstock

"Moje generace musela nosit bílé oblečení při každém turnaji, takže jsme se obávaly neustále," řekla bývalá tenisová jednička a sportovní legenda Billie Jean Kingová portálu CNN. "Neustále jsme kontrolovaly, jestli něco není vidět. Byly jsme z toho nervózní, protože jsme chtěly vypadat skvěle," uvedla.

Aktivisté na letošním Wimbledonu vyzvali organizátory turnaje, aby přísný dress code zmírnili. 

K problematice se následně vyjádřilo několik sportovkyň, včetně bývalé olympijské vítězky Mónicy Puigové a australské tenistky Darji Savilleové. Uvedly, že jim bílé oblečení způsobuje mentální stres a posouvají si kvůli němu menstruační cyklus. 

Kingová uvedla, že pod bílým oblečením pravidelně nosila tmavé oblečení. "Máte pocit, že můžete dýchat. Nemusíte se každou minutu kontrolovat," uvedla a dodala, že je důležité na toto téma otevřít diskusi. 

Mohlo by vás zajímat: Michnová: Ať jsou menstruační pomůcky zdarma. Na úřad si taky nenesete toaletní papír (19.8.2022)

Pomůcky by se měly dostat primárně k ženám, které na ně nemají. Ale měly by být zadarmo i ve veřejných budovách, míní Anežka Michnová ze SdruŽeny. | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama