reklama

Změny ve světě módy: Pracoval pro Vuittona, teď Bangladéši vrací punc udržitelnosti

Můžeme skutečně snížit dopad módního průmyslu na životní prostředí? Několik českých i zahraničních průkopnických designérů dokazuje, že ano. Dennodenně zvládají řadu výzev, ukazují, co se můžeme naučit z místních domorodých znalostí i jak využít přírodní zdroje.

Udržitelná móda značek Garcia Bello, Vimbai Natasha Naomi a Toton. Prohlédnout grafiku
Udržitelná móda značek Garcia Bello, Vimbai Natasha Naomi a Toton. | Foto: Garcia Bello, Vimbai Natasha Naomi, Tototn

Protipól tzv. rychlé módy, udržitelná móda, jež se zajímá a dbá o životní prostředí, je častým tématem v módním průmyslu. A na rozdíl od dostupné módy, která se vyrábí ve velkém objemu bez ohledu na planetu či pracovní podmínky zaměstnanců, se těší každým rokem větší a větší oblibě. 

Před konferencí OSN o změně klimatu v Glasgow (známé též jako COP26), která se koná od 31. října do 12. listopadu 2021, byli vybraní návrháři požádáni, aby reagovali na témata jako adaptace, odolnost a příroda. Následně v rámci konference pohovoří v několika on-line workshopech, které společně s COP26 uvádí Fashion Open Studio (iniciativa vytvořená hnutím Fashion Revolution) ve spolupráci s Britskou radou.

Pokud zrovna nemáte cestu do největšího skotského města nebo se vám nechce sledovat workshopy on-line, prohlédněte si alespoň galerii s několika významnými jmény a značkami ze světa módy, která byste rozhodně měli znát. 

reklama
reklama
reklama