reklama

"Komedie na hlavě." Šílené účesy z 80. let, ze kterých vstávají vlasy hrůzou

Kdykoliv se veřejně známá osobnost ostříhá, netrvá to dlouho a lidé začnou podobný účes vyžadovat u svých kadeřníků. Ti v 80. letech k uspokojení přání svých zákazníků spotřebovali opravdu hodně laku na vlasy. Podívejte se, jaké trendy určovala třeba Hana Zagorová, Madonna nebo Demi Moore.

Stanislav Hložek, Hana Zagorová a Petr Kotvald při procházce na Rudém náměstí v Moskvě v roce 1985. Kolorovaný černobílý snímek. Prohlédnout grafiku
Stanislav Hložek, Hana Zagorová a Petr Kotvald při procházce na Rudém náměstí v Moskvě v roce 1985. Kolorovaný černobílý snímek. | Foto: ČTK

"Hrome, ten chlapík tancuje šíleně, kousla ho snad tarantule nebo co?" Citát z písně Pražského výběru Proč jen já (1988) by šel aplikovat i na kadeřníky, kteří v 80. letech prováděli na hlavách svých zákazníků naprosto neuvěřitelné věci.

Účesy často připomínaly sopečnou erupci, která zatuhla ve vzduchu. Hlavní byl objem. Frčely ale také trvalé, kudrlinky a mullety. Tento trend, který u nás proslavil Jaromír Jágr, vyplouvá podle současných kadeřníků z hlubin zapomnění na povrch.

Podobně jako v oděvní módě mají trendy v úpravě vlasů tendenci se vracet. Podívejte se v galerii, co nosili na hlavách slavní v dekádě, která začínala osmičkou. Ať víte, co vás možná ještě čeká. 

reklama
reklama
reklama