reklama

Slavné šaty Marilyn Monroe mohou být vaše. Za kolik?

Šaty, které měla Marilyn Monroe na sobě ve svém posledním filmu, jdou do dražby. Za kolik se prodají?

Foto: Profimedia.cz

Její účes, její hlas, postava, její líčení i módní styl. Zkrátka všechno, co se týká Marilyn Monroe, se stalo obdivovanou legendou. Kdo ji miluje natolik, že by chtěl jedny z jejích šatů vlastnit, má nyní příležitost.

Do dražby totiž jdou její slavné květované šaty, které oblékla v jejím úplně posledním filmu s názvem Něco musí prasknout z roku 1962. V tomhle filmu se mimochodem krásná herečka objevila i úplně nahá. Zřejmě kvůli tomu před natáčením shodila sedm kilogramů a spousta lidí včetně jejích blízkých si tehdy myslela, že se Marilyn, která v té době už měla pověst pěkné průšvihářky, zase vzpamatovala a chytla druhý dech.

Jenže v srpnu téhož roku byla nalezena mrtvá. Okolnosti jejího úmrtí nejsou úplně přesně objasněné, ale nejpravděpodobnější je předávkování léky. Fotky ze zmíněného filmu, a právě v těchto květovaných šatech, také doprovázely většinu novinových článků informujících o smrti Marilyn. 

Dražba šatů je součástí velké aukční události Hollywood Legends, kterou pořádá slavná americká aukční síň Julien's Auction. Ještě než se uskuteční samotná dražba, proběhne tady výstava Marilyniných šatů a dalších kousků od hollywodských hvězd. Kdybyste náhodou mezi 22. a 26. červnem byli v Kalifornii, určitě se tu stavte.

K vidění (a dražení) tu bude také hedvábný šátek a kabelka Louis Vuitton, které patřily Gretě Garbo, bunda Michelle Pfeiffer, obraz, který maloval James Dean, nebo takové kuriozity jako Marilynin rentgenový snímek, případně její kosmetická taštička.

Čtěte také: Tři dny před smrtí: Poslední fotky Marilyn Monroe

Kdyby byl mezi čtenáři i někdo, kdo neví, co s penězi, a zároveň se mu pro šaty či rentgenový snímek nechce až na druhý konec světa, má štěstí, protože v pátek 26. června může přihazovat i přes internet.

Ceny budou zřejmě vyloženě lidové. Odhaduje se, že nejlevnější kousek se prodá za 800 dolarů, což je asi 19 tisíc korun. Konečná cena květovaných šatů Marilyn se prý může vyšplhat až na částku 325 tisíc dolarů, což je skoro osm milionů korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Největší letní trend? Sandály v gladiátorském stylu

15 úspěšných českých modelek, které prorazily ve světě

Nejkrásnější lidé na světě: Arménské ženy a irští muži

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama