reklama

Jsou tak ošklivé, že je budete chtít nosit. Boty, kterými jsme opovrhovali, jsou zpět

Módní trendy přicházejí a odcházejí, a zatímco některé upadnou na několik dekád v zapomnění, některé ožívají v častějších intervalech. Jedním z nich jsou boty, které odporují jakémukoliv popisu elegance či noblesy. Takzvaná „ošklivá" obuv (z překladu ugly shoes) je natolik nehezká, že se dostává do popředí i nyní. Důvodem je touha vypadat jinak.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock

"Ošklivá" móda přitahuje pozornost způsobem, jakým se to nepodaří běžným každodenním kouskům. Oblečení, které vybočuje z definice elegance či nádhery, totiž zajistí, že nositel vynikne, což svět influencerů a celebrit oceňuje. Pojďme se podívat, jak je to s takovými ošklivými botami.

Jak ve skutečnosti vypadají? Působí neohrabaně a nehezky, co se jim ale upřít nedá, je, že jsou šmrncovní a trendy. Příkladem může být značka Birkenstock, která přišla s legendárními sandály v odstínech sena. Nebo dřeváky Dansko, jež připomínají fazoli, a v neposlední řadě sem patří i antisexy prstové boty Vibram. A ani tím to nekončí.

Prohlédněte si naši galerii plnou škaredých bot.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama