reklama

Proměna Jany (59): Žena může být pěkná i v mém věku

Jana se nenechala věkem zastrašit a rozhodla se, že je pravý čas naučit se zkrotit své kudrnaté vlasy a správně se nalíčit.

Foto: Ondřej Suk

Pro Janu Strachoňovou z Prahy je věk jen číslo a je to dobře. Nenechala se jím zastrašit a rozhodla se, že je ten pravý čas, kdy by se měla naučit zkrotit své kudrnaté vlasy a také se správně nalíčit.

"Cítila jsem potřebu změny a také jsem chtěla překvapit partnera," popisuje devětapadesátiletá Jana, která pracuje jako firemní bankéř, důvody, proč se rozhodla podstoupit proměnu.

"Žena je pěkná i v mém věku, alespoň si to myslím, a nikdy není na škodu zajímat se o módu, úpravu zevnějšku, a udělat si radost," říká a nám je jasné, že Jana je opravdová dáma. Díky proměně je to teď navíc vidět už na první pohled.

S výsledkem je maximálně spokojená, pochvalovala si zejména to, že už konečně ví, jak si poradit s kudrnatými vlasy a jak o ně správně pečovat. A dodává, že proměna je skvělá nejen pro váš vzhled, ale i pro duši. Člověk si během ní totiž výborně odpočine.

Vlasy: Tomáš Kubíček

"Jana měla kudrnaté, suché a hodně sestříhané vlasy, proto jsem se rozhodl pro výraznější zkrácení. Barvu jsme ponechali černou a na zjemnění prosvětlili konce, které jsme nakonec tónovali do fialova. Střih jsem vedl do tvaru mikáda. Délku vlasů jsem zvolil takovou, aby při přirozeném zkudrnacení střih působila dobře a korespondovala s obličejem. Vlasy jsem pak ještě vyfoukal do rovna a přežehlil. Dle mého názoru by se Jana měla tohoto stylu úpravy držet, vypadá mladistvěji."

Make-up: Marta Pelikán Vlásenková

"Jana má jemné přechody pigmentace, proto jsem ke sjednocení tónu pleti použila minerální make-up, který je skvělý i v případě, kdy na pleti již řešíte jemné vrásky. Klasickým make-upem byste na ně naopak spíše upozornila. Na oblast pod očima jsem použila minerální korektor zelené barvy, který zjemní případné začervenání, a následně jsem na něj ještě nanesla korektor v barvě pleti. Opět bych se vyvarovala aplikaci krémového korektoru, u kterého hrozí, že se v průběhu dne začne soustřeďovat v liniích vrásek. Velmi tenké obočí jsem zvýraznila podkreslením pastelovým stínem na obočí (tužka působí totiž příliš tvrdě). Na samotná víčka jsem zvolila jemný odstín šedé, který prostorově zvýraznil menší oči. Lícní kosti jsou zvýrazněny pastelovou růžovou minerální tvářenkou, která dodala svěží vzhled. Rty jsem vykreslila o něco výraznějším odstínem růžové neslíbatelné konturovací tužky, která zajistí kvalitní podklad pro následnou aplikaci rtěnky. Ta tak déle vydrží na svém místě. Závěrečný lesk zajistí opticky plnější rty."

Styling: Abigail Lišková

"Proměna vlasů a líčení Janu omladila, proto jsem se nebála mladistvého střihu a meruňkové barvy šatů. Daly by se využít v kombinaci s jarní bundičkou do města a naopak pomocí saka je proměníme v outfit skvěle se hodící do společnosti. Janě bych doporučila oblékat kostýmkové kalhoty, sukně a dobře střižená saka v těchto barvách. Elegance dámám jako je Jana sluší ze všeho nejvíc."

Proměna se uskutečnila v Oskar Salon Hair Creation, www.studio-oskar.cz. Děkujeme obchodu Reserved za zapůjčení oblečení a doplňků pro focení. 

Foto: Ondřej Suk

Produkce: Eva Čejková

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama