reklama

Cit pro módu Lady Diany rezonuje i u nejmladší generace. Může za to seriál The Crown

Díky návratu stylu 90. let a popularitě seriálu The Crown k ní vzhlíží i nejmladší generace. Čím je cit pro módu princezny z Walesu pořád tak aktuální?

Foto: Profimedia.cz

Dívá se na nás odevšad: z obálek lesklých časopisů i prostřednictvím streamovacích služeb. Bývala nejfotografovanější ženou světa, královnou lidských srdcí i štvanou zvěří bulvárních fotografů. A také módním vzorem, do kterého ale musela dorůst.

Když se Lady Diana stala královskou nevěstou, byla pouhým dítětem, čemuž odpovídalo i její oblečení. Milovala módu, ale nijak sofistikovaným způsobem. Bavilo ji se oblékat, ale dokud se nesetkala s Anne Harveyovou z britské verze časopisu Vogue, neměla Diana žádný módní směr.

"Dívky z šlechtických kruhů neměly tehdy příliš ponětí o tom, jak se oblékat. Nebyly to takové módní idoly, jako je tomu dnes. Diana ale byla velmi otevřená, vnímala, že veřejnost velmi prožívá, co si obléká, " vzpomíná v jednom rozhovoru Anne Harveyová.

Zásadní otázka je: čím tolik oslovuje dívky, které ani nebyly na světě, když diváci po celém světě se slzami v očích sledovali pohřeb Lady Diany v roce 1997? Zaprvé emocemi. Dianin příběh se odehrával na očích všech a je v něm kombinace krásy, osamění, touhy po lásce i nezávislosti. Toto všechno se promítá do aktuálních trendů, které jsou plné nostalgie po bezpečných 90. letech, kdy jsme neznali sociální sítě, všudypřítomnou hrozbu terorismu ani Tinder.

Prohlédněte si naši galerii, abyste se seznámili se všemi detaily, které měly vliv na dnes již ikonický styl Lady Diany Spencerové.

reklama
reklama