reklama

Fotka Kamaly Harrisové pro Vogue vyvolala pořádný rozruch. Politička není spokojená

Obálka únorové "módní bible" prý unikla na sociální sítě dříve, než ji redakce časopisu schválila s týmem budoucí americké viceprezidentky. Záběr, kde politička stojí s opatrným úsměvem a má obuté tenisky Converse, prý nepůsobí dostatečně reprezentativně.

Kamala Harrisová
Kamala Harrisová | Foto: Shutterstock

Fotografie Kamaly Harrisové pro Vogue nepořídil žádný zkušený matador módní fotografie, jako je Annie Leibovitzová nebo Mario Testino, nýbrž Tyler Mitchell, afroamerický fotograf, který v roce 2018 vyfotil pro stejný časopis zpěvačku Beyoncé.

Americkému časopisu Vogue a jeho dlouholeté šéfredaktorce Anně Wintourové bylo v loňském roce během nepokojů kvůli policejnímu násilí proti Afroameričanům vyčítáno, že není dostatečně multikulturní. Tým, který se staral o focení Kamaly Harrisové, byl proto sestaven z převážné části z Afroameričanů.

Budoucí americká viceprezidentka odmítla stylistu a oblékla se na focení sama, stejně jako si zajistila líčení a účes. Jinak totiž bývá zvykem, že časopisy na podobná focení najímají tým profesionálů, který danou osobnost upraví.

Jedna varianta obálky zachycuje političku ve světle modrém kostýmku od Michaela Korse, Harrisová stojí se založenýma rukama a záběr je půvabným, ale velmi klasickým portrétem političky.

Na druhé obálce, která je určena předplatitelům a je limitovaná, tedy sběratelská, má Harrisová na sobě tmavý blejzr od Donalda Deala, obyčejné černé kalhoty a tenisky Converse. V těch absolvovala řadu svých předvolebních meetingů a nejednou prozradila, že je sbírá.

Jenže sběratelská obálka vyvolala mezi příznivci Harrisové pozdvižení. "Tohle je obálka, která má oslavovat vítězství nejschopnější ženy naší země?" nebo "Není nějak divně nasvícená?" ptali se rozhořčení uživatelé Twitteru. Ani tým političky není s titulní fotkou časopisu Vogue údajně spokojen, prý si fotku vybrala šéfredaktorka Anna Wintourová sama, aniž by ji zkonzultovala s političkou.

Harrisová a její spolupracovníci měli požádat redakci Vogue, aby se obálka přefotila, což vzhledem k tomu, že únorové číslo odešlo do tiskárny v polovině prosince, nebylo možné.

Vedení časopisu Vogue vydalo prohlášení, ve kterém si za svou prací stojí. Na námitky, že budoucí viceprezidentka vypadá příliš neformálně, odpovídá: "Vždyť právě přístupnost a otevřenost jsou základní komunikační strategií naší nové administrativy, kterou Joe Biden a Kamala Harrisová představují."

Kamala Harrisová není první političkou s afroamerickými kořeny, která se na obálce časopisu Vogue objevila. Bývalá první dáma Michelle Obamová se zde ocitla několikrát. Oproti tomu Melania Trumpová měla tu čest pouze jednou, když se v roce 2005 stala manželkou tehdy jen významného amerického podnikatele Donalda Trumpa.

Mohlo by vás zajímat: Seznamte se s budoucí první dámou USA

Její muž je příštím prezidentem USA. Nastal čas seznámit se s Jill Bidenovou | Video: Aktuálně.cz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama