reklama

Co obléknou, způsobí módní senzaci. Královské rodiny se staly i nechtěně ikonami

Členové královských rodin po celém světě byli a vždy budou nositeli módních trendů a inspirací pro ostatní. A nejen to, někteří se stali i módními múzami známých návrhářů. Grace Kellyovou si zamiloval módní dům Hermès, princezna Diana okouzlila Gucci a Dior.

Grace Kellyová, princ Nikolai a Lady Di. Prohlédnout grafiku
Grace Kellyová, princ Nikolai a Lady Di. | Foto: Profimedia.cz

V posledním století a půl se vztah mezi královskou rodinou a módou propojil mnohem intenzivněji, než jak tomu bylo v předchozích dekádách. Namísto toho, aby se členové královských rodin stali pouhými demonstrátory módních trendů, zapojili se aktivně do světa módy. 

Již od 16. století byly královské rodiny ve svých domovských zemích i mimo ně vedeny k tomu, aby projevovaly na tu dobu jasně stanovené standardy, hodnoty a morálku - a móda nebyla výjimkou. Královské dvory byly často přehlídkou luxusních módních trendů. Například císařovna Eugenie, manželka Napoleona III., našla a dovedla v polovině 18. století otce krejčovství Charlese Fredricka Wortha k jeho úspěchu.

Podívejte se do galerie, jak se svět královských rodin protíná s módou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama