reklama

Víte, jaké budou nové módní trendy po karanténě? Šetrné, nadčasové i praktické

Časy jsou nejisté a většina z nás se nyní utrácení bojí. I tak ale nadcházející léto svádí k nákupům nového oblečení. Jak si pořídit oblečení efektivně, aby vám posloužilo i do sezón příštích?

Foto: Mango

Bez ohledu na to, jak moc musíme omezit své výdaje a šetřit životní prostředí, je nové oblečení jeden z okamžitých způsobů, jak si zvednout náladu. Pro takové chování v angličtině existuje termín "retail therapy", čili léčba módou. Při dodržení jistých pravidel ji můžete praktikovat i teď.

Koronavirus změnil náš přístup k oblékání, zvykli jsme si na legíny a tepláky. A zatímco se po celém světě objevovaly články s tipy na to, jak elegantně, vkusně a upraveně máme působit na videokonferencích, skutečnost byla mnohem prozaičtější.

Podle výzkumu společnosti Edited celosvětově vedly nákupy sportovního oblečení a pyžama. Tyto aspekty se promítají i do trendů módy postkoronovirové. Zatímco návrhář Marc Jacobs během pandemie sdílel na svém Instagramu fotky, kde měl na sobě okázalé róby, šperky a make-up, málokterá fashion influencerka nyní promuje v oblékání hojnost.

Současné módní trendy jsou z jednoho pohledu k uzoufání monotónní - koho mohou zajímat stále stejné rady o tom, že si máte pořídit bílou košili. Na stranu druhou, to je ale právě ona bílá košile a ještě pár dalších kousků, který si nyní můžeme bez výčitek pořídit.

Módní trendy totiž navzdory prognózám nevymizí úplně, ale zásadně se zpomalí. Prohlédněte si galerii pro inspiraci, jak současné pokoronavirové módní trendy nosit.

reklama
reklama